دانشگاه آكسفورد هم هواوی را تحریم كرد!

به گزارش بی بدیل پرداز دانشگاه آكسفورد در انگلستان هم به دنبال تشدید نگرانی های امنیتی ضد هواوی، اعلام نمود كه تصمیم به قطع همكاری و دریافت كمك هزینه های مالی این شركت چینی گرفته است.
دانشگاه آكسفورد هم هواوی را تحریم كرد!

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان به حساب می آید، در طول یك سال اخیر از جانب دولت ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تاثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی كاربران، ممنوع اعلام نموده اند.

ماجرا از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا ضد ایالات متحده از آنها استفاده نماید.

بعد از آن خیلی از كشورها نظیر آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی هم خیلی از فعالیت های این شركت را محدود كرده و یا فروش گوشیهای هوشمند و نصب تجهیزات مخابراتی توسط هواوی را هم تحت تاثیر همین نگرانی های امنیتی ممنوع اعلام نموده اند.

حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در South China Morning Post از آن حكایت می كند كه دانشگاه اكسفورد در انگلستان هم به كشورهای تحریم كننده شركت چینی هواوی پیوسته است و در همین راستا هم اعلام نموده است از این پس كمك هزینه های تحقیقاتی و كمك های مالی از جانب این شركت را نخواهد پذیرفت.

البته این در شرایطی است كه مقامات این دانشگاه انگلیسی خاطرنشان كرده اند كه این تصمیم در خصوص قطع همكاری و پذیرش كمك هزینه های مالی از هواوی، شامل پروژه های تحقیقاتی درحال اجرای این دانشگاه نخواهد شد و باعث توقف آنها نمی گردد.مترجم: شیما قاسمی

دبیر خبر: متین كاكویی


زمان: 13:22:16
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4644
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل