چرا اپلیكیشن فیسبوك در گوشیهای سامسونگ را نمی توان حذف كرد؟

ابراز نگرانی كاربران
بی بدیل پرداز: كاربران زیادی از نصب پیش فرض اپلیكیشن فیسبوك بر روی گوشیهای سامسونگ خود به شدت ناراضی بوده و در این خصوص ابراز نگرانی كرده اند.
چرا اپلیكیشن فیسبوك در گوشیهای سامسونگ را نمی توان حذف كرد؟

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، حدودا یك سال پیش بود سپس آن كه وب سایت ها و رسانه های خبری بسیاری گزارش كردند كه شبكه اجتماعی فیسبوك با یك موسسه تحقیقاتی و مشاوره سیاسی انگلیسی تحت عنوان كمبریج آنالیتیكا در انتشار اطلاعات شخصی و خصوصی كاربرانش همكاری داشته، مردم و منتقدان بسیاری فیسبوك را به خیانت در امانت و همكاری با نهادهای دولتی و تحقیقاتی و هم چنین نقض حریم شخصی كاربران متهم كردند.

این شبكه اجتماعی به سرعت آماج حملات شدید كاربران بسیاری در سراسر جهان قرار گرفت، به گونه ای كه تعداد كثیری از شركت ها و افراد معروف به بستن و غیرفعال كردن صفحات مجازی خود در فیسبوك اقدام نموده و استفاده از این شبكه اجتماعی را ننگی برای دنیای مجازی توصیف كرده اند.

طبق گزارش های منتشره، فیسبوك می گوید اطلاعات بالغ بر ۸۷ میلیون نفر از كاربرانش به صورت نادرست و ناخودآگاه در اختیار موسسه كمبریج آنالتیكا قرار گرفته است.

پس از انتشار خبر رسوایی فیسبوك و نقض حریم شخصی كاربرانش، افراد مشهور و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری مبادرت به حذف صفحه كاربری خود در این شبكه اجتماعی كرده اند تا بدین ترتیب، اعتراض خودرا نسبت به سهل انگاری فیسبوك نشان دهند.

با این كه فیسبوك در تمامی روزنامه ها و شبكه های اجتماعی از تمامی كاربرانش در این باره پوزش خواست و در اطلاعیه ای باز احتمال هرگونه جاسوسی و افشای اطلاعات آنها را رد كرد، اما هم چنان خشم عموم مردم در سراسر جهان نسبت به این شبكه اجتماعی محبوب و پرطرفدار فروكش نكرده است.

حالا به نظر می آید كه خیل عظیمی از كاربران گوشیهای سامسونگ و برخی دیگر از برندهای اندرویدی از اینكه نمی توانند اپلیكیشن فیسبوك را كه به صورت پیش فرض بر روی گوشی آنها نصب شده است، غیرفعال و Uninstall كنند، ابراز نگرانی كرده و از این شركت خواسته اند كه هر چه زودتر در مقابل نارضایتی و نگرانی آنها پاسخگو باشد.

آنها بر این باورند كه اپلیكیشن فیسبوك حتی در صورتیكه توسط كاربران استفاده نشود، قادر می باشد اطلاعات شخصی آنها را در دسترس این شركت قرار داده و به نقض حریم خصوصی آنها بپردازد. این كاربران همین طور خاطرنشان كرده اند كه شبكه اجتماعی فیسبوك با عنایت به رسوایی های كوچك و بزرگی كه در طول سالهای اخیر به بار آورده است، اعتماد آنها را از میان برده و دیگر نمی توانند از خدمات و سرویس های انلاین این شبكه اجتماعی بهره مند شوند.

البته در واكنش به ابراز نگرانی های این دسته از كاربران، شركت كره ای سامسونگ اعلام نموده است كه در قسمت تنظیمات گوشی گزینه ای برای غیرفعال سازی اپلیكیشن فیسبوك وجود دارد كه با انجام این فرایند، آنها قادر خواهند بود این اپلیكیشن را از كار بیاندازند و بدین ترتیب نگرانی آنها درباب جاسوسی و سواستفاده از اطلاعات شخصی شان برطرف خواهد شد.

از طرفی دیگر، سخنگوی فیسبوك در پاسخ به گزارشگر دیلی میل، عنوان كرده است كه كاربران در صورتی غیرفعال سازی اپلیكیشن فیسبوك می توانند مطمئن باشند كه این اپلیكیشن هیچ گونه اطلاعاتی را جمع آوری نمی كند و آنها را به شركت فیسبوك ارسال نخواهد كرد. به عبارتی دیگر، غیرفعال سازی برنامه مذكور معادل حذف كردن آن است و جای هیچ گونه نگرانی برای كاربران گوشیهای اندرویدی سامسونگ ندارد.
زمان: 15:10:20
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3903
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل