سریع ترین و ارزان ترین اینترنت جهان به كدام كشور تعلق دارد؟

به گزارش بی بدیل پرداز تازه ترین گزارش های منتشره، سریع ترین و ارزان ترین اینترنت جهان را برای چندمین سال متوالی به یك كشور شرق آسیایی مختص كرده است.
سریع ترین و ارزان ترین اینترنت جهان به كدام كشور تعلق دارد؟

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، آمارهایی كه كارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی و آماری fastmetrics منتشر نموده اند، نشان داده است كه كره جنوبی طی چند سال اخیر عنوان پرسرعت ترین و ارزان ترین شبكه اینترنت در جهان را به نام خود ثبت كرده و به خود مختص كرده است.

كره جنوبی كه الان دهمین كشور بزرگ و قدرت صنعتی در جهان به حساب می آید، در نمایه توسعه اینترنت سازمان ملل متحد هم از سال ها پیش جایگاه نخست و دوم را از آن خود كرده است.

برای تشریح و بیان بهتر این موضوع، سرعت اینترنت در این كشور واقع در شرق آسیا به صورت میانگین بیشتر از ۴۵ مگابایت بر ثانیه است كه در مقایسه با اینترنت آلمان حدودا بیشتر از نیم برابر بیش تر است.

كره جنوبی هم چنین از لحاظ پوشش شبكه ای هم در صدر كشورهای جهان قرار گرفته است، به گونه ای كه ۹۹ درصد از منازل و خانواده های كره ای به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته و از خدمات آن بهره مند می شوند. این در حالیست كه این عدد در آلمان فقط ۵۷ درصد از خانواده و منازل را شامل می گردد.

بر اساس گزارشی كه وب سایت fastmetrics از سرعت و كیفیت شبكه های اینترنتی در كشورهای مختلف جهان عرضه داده است، یكی از عوامل موفقیت كره جنوبی در پوشش دهی شبكه اینترنت پرسرعت، آن بود كه از كاربرد استانداردهای ISDN صرف نظر و بجای آن از پروتكل و استانداردهای موسوم به DSL استفاده شد كه همین امر هم باعث شد تنها بعد از گذشت هشت سال، بالغ بر نیمی از جمعیت این كشور به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا كنند. هم چنین استفاده از كابل های فایبرگلاس در این مساله بی تاثیر نبود و باعث شد كه این كشور در انتقال سریع اطلاعات كاربرانش سهیم شود و برای آنها سرعت قابل توجه و بالایی را به ارمغان آورد.

از لحاظ قیمت دسترسی كاربران به اینترنت هم باید اظهار داشت كه دولت كره جنوبی شركت های مخابراتی را برای عرضه شبكه اینترنت پرسرعت با قیمت مناسب آنها تشویق كرد كه هرچه زودتر شبكه های خویش را گسترش و توسعه دهند.

كره جنوبی هم چنین اولین كشور در جهان بود كه نحوه اتصال به اینترنت را از حالت دایل آپ به اینترنت باند پهن در سال ۲۰۰۵ میلادی تغییر و ارتقاء داد كه همین امر به وضوح نشان دهنده تلاش مضاعف و بی وقفه این كشور برای ارتقای سطح و سرعت شبكه اینترنت بوده است.

درواقع به قول كارشناسان فعال در مجله PCmag، اتخاذ سیاست و استراتژی های درست و بهنگام توسط سیاست مداران و مقامات مربوطه در دولت كره جنوبی سبب شده است كه این كشور برای سال ها جایگاه نخست در سرعت و ارزان قیمت بودن اینترنت را به خود اختصاص دهد، رضایت كاربران و شهروندانش را جلب كرده و سپس بیش ترین میزان پوشش دهی شبكه در كشور را هم از آن خود كند.
زمان: 13:34:37
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3882
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل