استفاده واتس اپ از كدهای QR برای انتقال اطلاعات میان كاربران

بی بدیل پرداز: منابع آگاه اعلام نموده اند كه واتس اپ احیانا می خواهد به كاربران امكان دسترسی به یك سیستم جدید برای انتقال اطلاعات موردنظر را بدهد.
استفاده واتس اپ از كدهای QR برای انتقال اطلاعات میان كاربران

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، واتس اپ كه یكی از محبوب ترین و پرطرفدارترین اپلیكیشن های پیام رسان در جهان شمرده می شود، حالا به نظر می آید كه می خواهد با اضافه كردن قابلیت QR code به كاربرانش این امكان را بدهد تا در صورتیكه می خواهند شماره تماس و اطلاعات مربوط به مخاطبان را برای كسی بفرستند، از این سیستم بهره برده و بالافاصله اطلاعات مورنیاز خودرا برای دیگران ارسال نماید.

كدهای QR را می توان به كمك گوشیهای هوشمند اسكن كرد. این كدها می توانند حاوی اطلاعاتی نظیر آدرس اینترنتی، نام، نشانی، تلفن، متن دلخواه یا هر اطلاعات دیگری باشند.

QR مخفف عبارت «كدهای واكنش سریع» یا (Quick Response Code) است كه به صورت مربعی شكل بوده و اولین بار توسط محققی ژاپنی ابداع شد. برخلاف باركدهای استاندارد UPC كه از خطوط عمودی و اعداد تشكیل شده اند، یك كد QR نه تنها حاوی اطلاعات بسیار بیشتری است، بلكه می توان به سرعت به اطلاعات گسترده ای كه در آن وجود دارد، دسترسی پیدا كرد.

این كدها توسط كامپیوتر و سیستم هایی كه از این قابلیت پشتیبانی می كنند، رمزگشایی میگردد و كاربردهای متعددی در زمینه های مختلف دارد.

البته هنوز به صورت رسمی توسط واتس اپ اضافه شدن این قابلیت به پلت فرم این پیام رسان اعلام نشده و هنوز معلوم و معین نمی باشد كه چنین خاصیت به واتس اپ اضافه میگردد یا خیر.

شركت فیسبوك با در اختیار گرفتن و تصاحب شركت واتس اپ در سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار كسب نمود و از آن زمان تابحال باز با معرفی و افزودن قابلیت های جدید بدنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام رسان محبوب بوده است.
زمان: 22:38:24
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4309
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل