حذف وی پی ان فیسبوك از روی اپ استور

بی بدیل پرداز: به علت سوءاستفاده از دیتای كاربران، اپلیكیشن وی پی ان متعلق به فیسبوك از روی اپ استور حذف شد.
حذف وی پی ان فیسبوك از روی اپ استور


به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، اپ موسوم به Onavo Protect را فیسبوك در سال 2013 خرید و حالا توسعه دهندگان نرم افزاری با اپل به توافق رسیدند كه آن را از روی اپ استور حذف نمایند.
فیس بوك این اپلیكیشن را خرید و وعده داد تا كاربران ضمن داشتن اینترنت امن، دیتایشان مورد سوءاستفاده قرار نگیرد، اما خود فیسبوك درنهایت این كار را انجام داده و حتی دیتای كاربران را با شركاء نرم افزاری و اپلیكیشن های متعلق به خود، به اشتراك گذاشت.
اپل در ژوئن 2018 قانونی را به اجرا گذاشت كه طی آن توسعه دهندگان نرم افزاری حق فروش دیتای كاربران به صورت فله ای را به شركای خود ندارند. سپس با «ری وی یو» اپلیكیشن ها متوجه نقض آشكار قوانین توسط Onavo شد و به برنامه نویسان آن مهلت داد تا خودشان انتخاب كنند كه چه كار كنند. آن ها هم سرانجام تصمیم گرفتند تا اپلیكیشن را از اپ استور به صورت داوطلبانه و پیش از اقدام اپل، بردارند.
درواقع این فیسبوك است كه پیش از آبروریزی تصمیم به حذف داوطلبانه از اپ استور گرفت و گفته می گردد كسانی كه این برنامه را روی گوشی خود نصب كرده اند همچنان قادر به استفاده خواهند بود اما آپدیتی صورت نخواهد گرفت.
نكته مهم اینكه این اپلیكیشن كه دیتای كاربران را به سرقت می برد با نام Protect Free VPN+Data Manager روی فروشگاه گوگل همچنان كار می كند!

5656


زمان: 15:15:27
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4644
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل