حملات فیشینگی در كمین كاربران آفیس ۳۶۵

بی بدیل پرداز: محققان فعال در حوزه امنیت سایبری به كاربران نرم افزار مایكروسافت آفیس ۳۶۵ اخطار داده اند كه در معرض حملات فیشینگی قرار خواهند گرفت.
حملات فیشینگی در كمین كاربران آفیس ۳۶۵

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت هكرنیوز، واژه فیشینگ یا Phishing كه مختصرا از عبارتPassword Harvesting Fishing به معنای "بدست آوردن رمز عبور با استفاده از طعمه" به دست آمده و تولید شده است، یكی از حملات سایبری شناخته شده مبتنی بر مهندسی اجتماعی است كه با فریب دادن كاربران موردنظر اطلاعات محرمانه و خصوصی آن ها همچون رمز عبور، اطلاعات حساب بانكی، اطلاعات شخصی و محتوای به اشتراك گذاشته شده آن ها در شبكه های اجتماعی را بدست می آورند.

محققان و متخصصان امنیت سایبری پیش تر هم بارها اخطار داده بودند كه بعضی از ای میل هایی كه توسط كاربران نرم افزار مایكروسافت آفیس ۳۶۵ دریافت می شود، حاوی حملات سایبری و فیشینگی است كه حفاظ امنیتی این برنامه كه مبتنی بر فناوری نوین هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است، را دور می زند. به گونه ای كه این نرم افزار علی رغم سیستم و فناوری های پیشرفته و پیچیده اش، نمی تواند آلوده بودن این ای میل ها را تشخیص دهد، ازاین رو كاربران و اطلاعاتشان را در معرض خطر حملات سایبری و فیشینگ قرار می دهد.

حالا این متخصصان اخیرا از حمله فیشینگی جدیدی اطلاع داده اند كه مجرمان سایبری و هكرها می توانند با آن به حساب های كاربری كاربران نرم افزارهای مایكروسافت آفیس ۳۶۵ نفوذ كرده و دسترسی یابند.

مایكروسافت آفیس ۳۶۵ یك سرویس آنلاین است كه از جانب مایكروسافت عرضه شده و امكاناتی نظیر Microsoft Office كامپیوتر های شخصی را به كاربر عرضه می دهد.امكانات این نرم افزار شبیه به برنامه های Word و Excel و دیگر نرم افزارهای مجموعه MS Office ۲۰۱۰ را بصورت آنلاین در اختیار كاربر قرار می دهد با این تفاوت كه نیازی به نصب نرم افزار نیست و تمام این امكانات با استفاده از مرورگر وب در اختیار كاربر قرار می گیرد.درواقع می توان گفت این نرم افزار عملكردی شبیه به سرویس Cloud مایكروسافت دارد.

مایكروسافت به منظور افزایش امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی كاربران آفیس ۳۶۵، از فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی هم بهره برده است اما با این وجود به نظر می آید كه هنوز هم حفره های امنیتی و راه های نفوذ بسیاری برای هكرها وجود دارد تا بتوانند به اطلاعات موردنظر خود دسترسی پیدا كنند.
زمان: 14:33:46
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4544
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آنلاین , سایبر , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل