توافق زودهنگام اپل و كوالكام تحقق می یابد؟

بی بدیل پرداز: آنطور كه بنظر می رسد شركت های اپل و كوالكام بعد از سالها اختلاف و كشمكش بر سر نقض پتنت و حق امتیاز، می خواهند در آینده ای نزدیك با هم به توافق برسند.
توافق زودهنگام اپل و كوالكام تحقق می یابد؟

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از وب سایت MySmartPrice Gear، غول تكنولوژی اپل كه سالهاست در حوزه طراحی، تولید و توسعه گوشی هوشمند، كامپیوتر، دستگاههای الكترونیكی، نرم افزار و سخت افزارهای منحصر بفردی فعالیت نموده است، سالهاست با یك غول تكنولوژی دیگر به نام كوالكام بر سر نقض پتنت و حق امتیاز به اختلاف، درگیری و كشمكش برخورده اند.

این دو شركت در ۵۰ مورد، ۱۶ حوزه قضایی و ۶ كشور مختلف با یكدیگر مشكل دارند ولی آنچنان كه گزارش شده است این دو شركت احیانا امسال ۲۰۱۸ میلادی به یك توافق دست خواهند یافت.

اپل همواره كوالكام را به سواستفاده از تراشه های پردازنده و حق امتیاز و پتنت های خود متهم كرده است این در حالیست كه كوالكام هم اپل را به نقض تعداد زیادی از پتنت های خود متهم كرده است.

با همه این تفاسیر، یك تحلیلگر فعال در بلومبرگ معتقد می باشد این دو شركت بزرگ و قدرتمند با برگزاری نشست های پیاپی در كشورهای ایالت متحده آمریكا، آلمان و چین، به احتمال زیاد به یك توافق زودهنگام دست خواهند یافت.

به خاطر بدهی های هنگفتی كه این دو شركت به هم دارند، هر یك قصد داشتند به دیگری ضرر و زیان بزرگی را تحمیل كنند به گونه ای كه چندی قبل اپل اعلام نمود كه می خواهد كوالكام را به عنوان یكی از بزرگترین تولیدكنندگان تراشه پردازنده كنار بگذارد و به فكر چاره ای دیگر برای تولید تراشه بیفتد. از آن طرف هم كوالكام با تشكیل دادن یك كمیسیون در چین قصد داشت فروش گوشیهای آیفون در چین را متوقف كند. چین یكی از بزرگترین بازارهای مصرف كننده محصولات مختلف در جهان را داراست و از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.
زمان: 11:22:02
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4263
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اپل , تراشه , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل