واگذاری 50 ماموریت به مركز آپا دانشگاه دولتی بجنورد

به گزارش بی بدیل پرداز رئیس دانشگاه بجنورد اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات كشور از ابتدای سال جاری تابحال 50 ماموریت به مركز آپا (آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه ای) این دانشگاه واگذار نمود.
واگذاری 50 ماموریت به مركز آپا دانشگاه دولتی بجنورد

احمد محقر روزچهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: این مركز با هدف آگاه سازی در زمینه مخاطراتی كه در فضا و شبكه اجتماعی رایانه ای یا باج افزار هایی كه تولید می گردد راه اندازی شده است.
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایرنا مراكز آپا (آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه ای) استانی از جانب سازمان فناوری اطلاعات كشور و به منظور تولید ساختار مناسب جهت آگاهی رسانی و عرضه هشدارهای امنیتی، با هدف تولید گروه های تخصصی مقابله با حوادث و توسعه ظرفیت های نیروی انسانی و امكانات نرم افزاری و سیستمی برای تامین نیازهای حاكمیتی و هم افزایش قدرت ملی برای واكنش به تهدیدات سایبری در سطح كشور راه اندازی شده اند.
همچنین رصد كردن و وضعیت امنیت سامانه های استانی و ملی مطابق با ماموریت های مركز ماهر و كمك به امن سازی سیستم ها و سامانه های زیرساختی موجود در سطح استان ها و عرضه خدمات پشتیبانی و مشاوره درباره تهدیدات امنیتی و راهكارهای مقابله كشف صدمه پذیری ها از جمله حوزهای خدمات مركز آپا است.
رئیس دانشگاه بجنورد اظهار نمود: در این مركز 20 نفر متخصص از جمله اساتید مجرب و دانشجویان در رشته های تحصیلی مرتبط از جمله كامپیوتر فعالیت دارند كه به آن ها از وزرات ارتباطات به این مركز ماموریت كاری داده می گردد.
محقر اظهار نمود: تابحال 30كارگاه آموزشی در این مركز هم برگزار شده است.
وی اظهار نمود: این مركز قرار داد 14 میلیارد ریالی در مورد پژوهش منعقد كرده كه برای دانشگاه آورده مالی خوبی است.
رئیس دانشگاه بجنورد اظهار داشت: مركز آپا مستقر در این دانشگاه از بنیان علمی خوبی برخوردار است و در این خصوص در كشور مطرح هم است.
دانشگاه بجنورد چهار هزار دانشجو دارد.
خراسان شمالی 34 هزار دانشجو دارد كه در 39مركز دولتی، غیر دولتی و پیام نور تحصیل می كند.


 

زمان: 23:38:49
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4233
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل