افزایش سرعت اینترنت با كابل زیردریایی

بی بدیل پرداز: دو شركت آمریكایی مایكروسافت و فیس بوك با همكاری شركت مخابراتی تله فونیكا سرانجام كابل اتصال اینترنتی زیردریایی جدیدی را تكمیل نموده اند كه سرعت تبادل داده را به شدت بالا می برد.
افزایش سرعت اینترنت با كابل زیردریایی

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از زددی نت، كابل یادشده از ظرفیت انتقال داده با سرعت ۱۶۰ ترابیت در ثانیه برخوردار است و لذا ۱۶ میلیون برابر سریع تر از خطوط اینترنتی است كه مردم عادی به آن دسترسی دارند.
با استفاده از ظرفیت این كابل اینترنت می توان ۷۱ میلیون فیلم سینمایی را با كیفیت فوق دقیق در عرض یك ثانیه از قاره ای به قاره دیگر منتقل كرد.
كابل اینترنت زیردریایی یادشده Marea نام دارد و در مسیری به مسافت ۶۶۰۰ كیلومتر در اقیانوس اطلس كشیده شده و ساحل ویرجینیا را به بیلبائو در جنوب اسپانیا متصل می كند. كابل یادشده متشكل از ۸جفت كابل فیبرنوری است كه در سیم های مسی درهم تنیده شده اند.
عملیات نصب این كابل زیردریایی از آگوست سال ۲۰۱۶ آغاز شد و مهم ترین برندگان نصب آن شركت های فیس بوك و مایكروسافت هستند كه می توانند خدمات خود را با كیفیت و سرعت بیشتری به علاقمندان ارائه دهند. مایكروسافت به تازگی با صرف هزینه ۱.۱ میلیارد دلاری یك پایگاه داده در ویرجینیا تاسیس كرده و آمازون و فیس بوك هم از قبل دارای پایگاه های داده در این بخش از جهان هستند.
پیش از این گوگل برای عقب نماندن از رقبا هزینه تكمیل كابل اینترنت زیردریایی با سرعت ۶۰ ترابیت در ثانیه را تامین كرده بود. این كابل با طی مسیری ۹۰۰۰ كیلومتری غرب امریكا را به ژاپن متصل می كند.
 

زمان: 14:56:38
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4765
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل