روشی برای ایمنی در برابر معدنچیان ارز دیجیتال

بی بدیل پرداز: اگر سرعت كامپیوتر شما علی رغم به روز بودن آنتی ویروس به صورت محسوسی كاهش یافته است، ممكن است برای استخراج ارز دیجیتال توسط هكرهای ناشناس هك شده باشد.
روشی برای ایمنی در برابر معدنچیان ارز دیجیتال
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ساینس آلرت، ارز دیجیتال یا ارز رمزنگاری شده یك واسط مبادله ای است كه از رمزنگاری برای ایمنی بخشی به تراكنش ها و كنترل تولید واحدهای جدید استفاده می نماید.
پس از موفقیت بیت كوین و افزایش غیرقابل پیش بینی ارزش آن در طول چند سال گذشته، شاهد پیدایش ارزهای دیجتیال جدیدتر مثل مونرو و AEON هستیم كه برای بدست آوردن هر یك از آن ها باید كار محاسباتی آنلاین صورت گیرد.
با توجه به محدودیت های موجود برای استخراج ارزهای دیجتیال از اینترنت مثل هزینه برق، هزینه تامین ساخت افزارهای قدرتمند و هزینه مدیریت، خیلی از هكرها با شناخت خلاء موجود، از سیستم های متصل به اینترنت برای استخراج ارز استفاده می نمایند.
برای استخراج ارز دیجیتال از اینترنت لازم است كه بخشی از توان محاسباتی كامپیوتر صرف پردازش اطلاعات ورودی از اینترنت شود، بنابران هكرها با شناخت این پتانسیل از كامپیوتر های غیر ایمن متصل به اینترنت برای استخراج مجانی ارز استفاده می نمایند.
بر اساس آخرین گزارش در مورد میزان محبوبیت روش های نوین استخراج ارزهای دیجیتال كه توسط یك شركت تولیدكننده آنتی ویرس انتشار یافت، استخراج غیرقانونی با استفاده از كامپیوتر های قربانی متصل به اینترنت به دومین روش محبوب برای استخراج تبدیل گشته است.
بر اساس این گزارش حملات معدنچیان بیت كوین و سایر ارزهای دیجیتال به سیستم عامل اندروید هم به شدت در حال افزایش می باشد. معمولا قربانیان كسانی هستند كه اپلیكیشن های ناشناس را برروی گوشیهای خود نصب می كنند.
به گفته كارشناسان بهترین روش برای شناسایی احتمال سوءاستفاده معدنچیان ارز از سیستم شما، بررسی وضعیت فن كامپیوتر، وضعیت CPU با استفاده از پنجره Task Manager در ویندوز است. در صورت شناسایی عملكرد مشكوك پردازشگر و سرعت بالای فن كامپیوتر می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:
-آنتی ویروس خویش را به روز كنید و در صورت عرضه نسخه های به روزرسانی از شركت پشتیبان، حتما آن ها را نصب كنید.
-در صورتی كه از عملكرد آنتی ویروس اطمینان ندارید برنامه های پیشرفته تر مثلKasperskyیا BitDefender را نصب كنید و درصورت مشاهده برنامه های ناشناس در پنجره Task Manager آن ها را متوقف كنید و فرایند اسكن آنتی ویروس را به صورت دستی فعال كنید.زمان: 14:03:02
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4344
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل