آخر تلخ داستان خرید كوآلكوم توسط برادكام، ترامپ مانع از نابودی صنعت تراشه موبایل آمریكا شد

بی بدیل پرداز: پس از تصمیم ترامپ در خصوص مسدودسازی معامله فروش كوآلكوم آمریكا به برادكام، كمپانی سنگاپوری پیشنهاد خرید 117 میلیارد دلاری خویش را رسما لغو نمود.
آخر تلخ داستان خرید كوآلكوم توسط برادكام، ترامپ مانع از نابودی صنعت تراشه موبایل آمریكا شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، تیم ترامپ دلیل ممانعت از شكل گیری معامله مذكور را موضوعات امنیت ملی مطرح نمودند. ترامپ با امضای نامه ای به صورت آشكار اعلام نمود اگر این معامله صورت گیرد(بزرگ ترین معامله تاریخ آی تی)، رهبری آمریكا در حوزه تراشه های موبایل و صنعت ریزپردازنده زیر سوال خواهد رفت و در نتیجه چین شماره یك جهان خواهد شد.
علی رغم این تصمیم، كمپانی سنگاپوری همچنان نقشه خود برای انتقال دفتر مركزی از سنگاپور به آمریكا را در سوم آوریل اجرایی خواهد نمود.
قبل از نامه ترامپ، وزارت خزانه داری و كمیته بررسی سرمایه گذاران خارجی در ایالات متحده / CFIUS از برادكام خواسته بودند تا تضمین های لازم پس از معامله را اعلام نماید و كمپانی برادكام هم قول داد تا بخش های حیاتی كوآلكوم را به خارجی ها (چینی ها) نفروشد. اما در نهایت آمریكایی ها زیر بار نرفته و اجازه ندادند بلایی كه چینی ها دو دهه قبل بر سر واحد لپ تاپ آی بی ام (لنوو تینك پد) آوردند و آن را از چنگ آمریكایی ها درآوردند؛ بر سر كوآلكوم در بیاورند.
بدین ترتیب آمریكا می خواهد با حفظ كوآلكوم همچنان برتری خویش را در دنیا تراشه ها به خصوص بخش موبایل حفظ كند، چیزی كه چینی ها به شدت نگران آن هستند و در صورت فروش كوآلكوم، آمریكا نمی توانست در 5G كه كوآلكوم یكی از پیشروان آن است، حرفی برای گفتن داشته باشد؛ در حالیكه ترامپ در حال ساخت شبكه كاملا امن 5G برای دولت آمریكا با استفاده از مشاركت با كوآلكوم است و افتادن چنین شبكه ای به دست سنگاپوری ها و گاها چینی ها، همه چیز را خراب می كرد.
بخشی از مسدودسازی هوآوی و ZTE در آمریكا هم به این مورد بر می گردد و داستان جاسوس بودن هوآوی را زیر سوال می برد اما آمریكایی ها به این نكته توجه نكرده اند كه كمپانی های پولدار چینی به سمت استارتاپ های آمریكایی در سیلیكون ولی كالیفرنیا حمله كرده و در حال پول خرج كردن روی این كمپانی ها هستند تا در دهه آینده كمپانی های آمریكایی را از آنِ خود كنند.
5656

زمان: 15:15:01
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4744
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تراشه , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل