تعیین گوشیهای مشمول رجیستری

به گزارش بی بدیل پرداز وزیر ارتباطات از برگزاری جلسه ای در عصر امروز در زمینه طرح رجیستری گوشیهای موبایل اطلاع داد.
تعیین گوشیهای مشمول رجیستری

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی از برگزاری جلسه ای در ساعت ۱۴: ۳۰ دقیقه امروز در زمینه ثبت گوشیهای موبایل اطلاع داد و اضافه كرد: ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز به منظور تولید هم افزایی و رفع اشكالات از ما یك مهلت یك هفته ای درخواست كرده بود و امروز پس از ظهر در وزارت ارتباطات جلسه ای با این ستاد برگزار می گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه در این جلسه مشكلات موجود در زمینه ثبت گوشیهای موبایل مورد ارزیابی قرار می گیرد، اظهار نمود: احیانا در پس از جلسه امروز، مدل گوشیها اعلام خواهد شد؛ ولی اجرای آن یك هفته بعد خواهد بود.
فاز دوم رجیستری از تاریخ ۱۴ آذرماه شروع شد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طی اطلاعیه ای اعلام نموده بود «فاز دوم طرح ثبت گوشی تلفن همراه تمام مدلهای گوشی و تبلت آیفون را شامل خواهد شد و به تدریج در هفته های بعد از آن سایر مدلهای گوشی و تبلت هم تحت پوشش طرح رجیستری قرار می گیرند.» بدین ترتیب گوشیهای گوگل، بلك بری و موتورولا مرحله ی بعدی از گوشیهایی بودند كه فاز اعمال سیاست رجیستری برای آنها اجرایی شد.
به گفته مسئولان، با اجرای این طرح، برای تمامی گوشیها و تبلت هایی كه تا پیش از تاریخ اجرای هر مرحله فعال گشته است مشكلی به وجود نمی آید اما بعد از آن صرفا گوشیهایی كه از مبادی قانونی وارد كشور شده اند فعال خواهند شد. ازاین رو به كلیه دارندگان مدلهای گوشی فوق سفارش می گردد تا تاریخ ذكرشده گوشیهای موجود خویش را فعال كنند. بعد از تاریخ هشتم دی ماه هم همانند گوشیهای اپل پیش از فعال سازی با استعلام كد ۱۵ رقمی (IMEI) با استفاده از سامانه #۷۷۷۷* یا #۴* اصالت گوشی را استعلام و بعد از اطمینان از ثبت گوشی نسبت به خرید آن اقدام نمایند.
اوایل بهمن ماه رییس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی، تصویری و تلفن همراه از توافق وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ورود یكی از برندهای مطرح مانند هوآوی و سامسونگ به فاز سوم طرح رجیستری تلفن همراه كه از چهاردهم بهمن ماه آغاز می شود، اطلاع داده بود.
به گفته ابراهیم درستی برپایه توافقات صورت گرفته و اعلام مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، فاز سوم طرح رجیستری قرار بود از چهاردهم بهمن ماه كلیدی بخورد تا برندهایی مانند هوآوی و سامسونگ هم در این طرح قرار بگیرند تا قاچاق اپل كه ۱۰ درصد بازار تلفن همراه را به خود اختصاص می داد، به سمت برندهای مذكور حركت نكند.


 

زمان: 14:18:48
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4594
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل