آزمایش قابلیت گروه بندی صفحات در گوگل کروم

به گزارش بی بدیل پرداز گوگل کروم درحال آزمایش چندین قابلیت است که به کاربران کمک می کنند به تحقیقات درباره یک مبحث ادامه داده و صفحه ای که در آن قرار دارند را با نتایج جست و جوی دیگر مقایسه کنند.
آزمایش قابلیت گروه بندی صفحات در گوگل کروم

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، قابلیت Journeys برای کاربران راه های بیشتری برای پیگیری آنچه در جست و جویش هستند، فراهم می آورد. این ابزار به صورت اتوماتیک صفحات و اطلاعات در ارتباط با همان مبحث را گردآوری می کند و این خصوصیت کاربر را از نگاه کردن به تاریخچه جست و جوی وب یا ایجاد یک پوشه بوک مارکها با همه سایتهای نشان شده خلاص می کند. کروم همینطور پیشنهادهای جست و جو برای پشتیبانی از تحقیقات کاربر فراهم خواهد نمود.

این گروهها در سیستم کاربر ذخیره می شوند و با حساب گوگل کاربر همگام سازی نمی شوند ازاین رو کاربر نمی تواند در دستگاههای مختلف به آنها دسترسی داشته باشد. با این وجود در آینده امکان دارد این وضعیت تغییر کند. کاربران می توانند هر زمان که بخواهند این توانایی را غیرفعال کرده و تاریخچه مرور وب در ارتباط با آنرا پاک کنند.

اگر به مدت چند هفته درحال برنامه ریزی یک سفر یا کوشش برای پیدا کردن خودرویی که می خواهید خریداری کنید، هستید قابلیت Journeys مفید خواهد بود. این توانایی تنها در Chrome Canary برای دسکتاپ موجود است. کاربران می توانند این توانایی را با رفتن به بخش تاریخچه (History) پیدا کنند.

بعلاوه گوگل درحال آزمایش یک پنل کناری برای جست و جو است. هنگامی که بعد از جست و جو برای موضوعی روی لینکی کلیک می کنید، یک آیکن جی کنار نوار آدرس کروم نمایان خواهد شد. اگر روی آن کلیک کنید، نتایج دیگری را برای آن جست و جو در یک پنل کناری خواهید دید. این توانایی به کاربر اجازه می دهد صفحه ای که در آن است را با نتایج دیگر مقایسه کند بدون اینکه احتیاج به باز کردن تب های مختلف (Tab) یا سر زدن به صفحات مختلف باشد.

این قابلیت فعلاً در کانال کروم OS Dev با جست و جوی گوگل آزمایش می شود. اگر گوگل این ابزار را به طور گسترده عرضه کند، می خواهد پنل کناری را به پلتفرمهای گوناگونی آورده و پشتیبانی برای موتورهای جست و جوی پیش فرض دیگر را اضافه کند.

بر اساس گزارش انگجت، این موارد تنها بروزرسانی هایی نیستند که گوگل برای کروم در آینده نزدیک تدارک دیده است. گوگل لنز (Google Lens) هم در ماه های آینده به این مرورگر می آید.

منبع:

زمان: 11:06:55
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 288
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: دستگاه , سایت , سیستم , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: