بهره وری گلخانه ها با فناوری ارتقا می یابد

به گزارش بی بدیل پرداز افزایش بهره وری گلخانه ها مبحث نشستی میان معاونت علمی و فناوری، بخش خصوصی، موسسات تحقیقاتی و دستگاههای اجرایی گلخانه شد.
بهره وری گلخانه ها با فناوری ارتقا می یابد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی و فناوری، بومی سازی فناوری های مختلف گلخانه ها همچون تجهیزات، سازه، نهاده ها و افزایش بهره وری در این نوع واحدهای تولیدی؛ کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را برآن داشت تا سلسله نشست های تخصصی برگزار کند.
نشست هایی که مقرر است به افزایش بهره وری گلخانه ها بیانجامد. سومین دوره این رویداد هم با مبحث بررسی وضعیت بهره وری گلخانه ها، چالش ها و گلوگاه های این بخش از صنعت کشاورزی برگزار گردید.
در این رویداد فناورانه آنلاین، جهانگیر پرهمت، قائم مقام کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ضمن اشاره به همراهی فعال متخصصان در راه بررسی جنبه های مختلف صنعت گلخانه، اظهار داشت: این مورد نشان دهنده عزم و توانمندی فناوران و پژوهشگران داخلی برای ارزان سازی محصولات و ارتقای بهره وری گلخانه ها است.
وی اضافه کرد: جهت استفاده بهینه از منابع آب و خاک موجود، راهی جز ارتقای بهره وری نداریم و افزایش بهره وری گلخانه ها، ضرورتی است که با راه کارهای فناورانه و مدیریت مناسب سرعت می گیرد.
ارتقای بهره وری و بومی سازی تجهیزات
پرهمت، همینطور تصریح کرد: کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اولین فرصت، جمع بندی هر سه نشست برگزار شده را می دهد و اولویت ها و پیشنهادهای مطرح شده را در چارچوب بسته های پیشنهادی برای ارتقای بهره وری و بومی سازی تجهیزات، فناوری ها و نهاده های گلخانه عرضه می کند.
به گفته وی، از شرکتهای دانش بنیان هم دعوت می نماییم در جهت توسعه فناوری و شتاب دهی به سایر بازیگران و فعالان صنعت گلخانه به این حوزه ورود کنند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در ادامه مأموریت خود، حمایت هایش از مسیر توسعه فناوری را ادامه می دهد.


منبع:

زمان: 14:29:42
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 960
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آنلاین , بازی , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل