چاپ سنسور روی پوست بدون احتیاج به گرمادهی

به گزارش بی بدیل پرداز محققان دانشگاه پنسیلوانیا برای نخستین بار موفق شدند بدون احتیاج به گرما دهی به پوست، مدار الكتریكی یك سنسور را به سطح پوست بچسبانند.
چاپ سنسور روی پوست بدون احتیاج به گرمادهی

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از یوروکالرت، سنسورهای پوشیدنی که تا پیش از این در چارچوب ساعت و الکترود مورد استفاده قرار می گرفتند، روز به روز پیشرفته تر می شوند و حالا به محصولاتی بیومتریک مبدل شده اند که می توان آنها را به پوست بدن چسباند.
برای تسهیل چسباندن این سنسور چاپی به پوست بدن از یک لایه کمکی استفاده شده که گرمای پوست برای فعال کردن آن کافی است. تا پیش از این چسباندن مدارهای الکتریکی به بدن مستلزم گرم کردن آنها تا دمای ۵۷۲ درجه سانتیگراد بود و این کار ممکن بود به حسگرها صدمه برساند.
لایه کمکی که بدین منظور طراحی شده متشکل از نانوذرات نقره ای و پلی وینیل الکل است که در دمای بسیار پایین تری در حد ۴۰ درجه سانتیگراد به پوست می چسبند و با استفاده از آنها می توان مدارهای سنسورهای مختلف را علاوه بر پوست بر روی البسه و کاغذ هم چسباند.
از سنسورهای قابل چسباندن به بدن می توان جهت بررسی دمای بدن، سطح رطوبت، اندازه گیری سطح اکسیژن خون، بررسی عملکرد قلب و غیره استفاده نمود. این اختراع به خصوص کنترل آنی شرایط مبتلایان به ویروس کرونا را تسهیل می کند.

زمان: 14:29:15
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1408
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: پیشرفت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل