دادگاه اینترنتی در چین، عكس

بی بدیل پرداز: تعجب نكنید؛ این خبر واقعیت دارد: چین یك دادگاه اینترنتی دارد و دومین دادگاه را در پكن افتتاح نمود تا به دعوای كاربران در فضای مجازی بپردازد.
دادگاه اینترنتی در چین، عكس


به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبر آنلاین، با داشتن بیش از 800 میلیون كاربر آنلاین، چینی ها دست به خلاقیت زده و دادگاهی را به صورت اینترنتی راه اندازی كرده اند.
دو دادگاه اختصاصی اینترنتی برای حل وفصل دعوا میان شهروندان تعریف شده كه یكی از آن ها به نام دادگاه اینترنتی پكن روز شنبه راه اندازی شد.
این دادگاه به پرونده هایی در حوزه نقل وانتقال مالی، اطلاعات شخصی و مالكیت معنوی آنلاین می پردازد و اختلافاتی مانند خریدوفروش آنلاین، قراردادهای سرویس و خدمات آنلاین، وام، حق ثبت و تكثیر در فضای مجازی را در برمی گیرد.
در 8 ماهه گذشته چین با 37631 پرونده در رابطه با فضای مجازی روبرو شده كه در مقایسه با قبل 24.4 درصد رشد را نشان داده است.
دادگاه اینترنتی پكن 24 ساعته باز است و 38 قاضی و داور ماهر باتجربه 10 ساله در حوزه فضای مجازی آن را مدیریت می كنند.
این دادگاه در پارك فناوری Zhongguancun Fengtai واقع شده است و جزئیات دادگاه به صورت آنلاین قابل مشاهده می باشد. جزئیات پرونده هم به صورت فایل های پی دی اف و... قابل ملاحظه و بررسی برای طرفین دعوا است. مقرر است دادگاه سوم اینترنتی در هوانگ ژو در جنوب كشور افتتاح شود.5656


زمان: 13:41:48
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4424
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل