الجزایر برای خودكفایی دیجیتالی مدرسه برنامه نویسی راه انداخت

بی بدیل پرداز: به نظر می آید الجزایر با تاسیس و راه اندازی اولین مدرسه برنامه نویسی می خواهد به پرورش نسلی بپردازد كه در حوزه فناوری و علم دیجیتالی سرآمد باشند.
الجزایر برای خودكفایی دیجیتالی مدرسه برنامه نویسی راه انداخت

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت TNW، از آنجائیكه علم برنامه نویسی یكی از بزرگترین و مهم ترین دانش ها و رشته های علمی در جهان است كه باعث قدرتمند شدن زیرساخت های علم دیجیتالی در یك كشور و پیشرفت روزافزون آن می شود، حالا الجزایر تصمیم گرفته است به تقویت زیرساخت های دیجیتال و علم كامپیوتر خود بپردازد.

این كشور كه در شمال آفریقا واقع شده است، با تاسیس و راه اندازی یك مدرسه مخصوص آموزش و یادگیری علم برنامه نویسی و كدنویسی كامپیوتر می خواهد نوجوانان و جوانان علاقمند و با استعداد را در مسیری درست به سمت و سوی دانشمند شدن در حوزه صنعت دیجیتال و علم كامپیوتر هدایت كرده و به پیش ببرد.

بنابر عقیده خیلی از كارشناسان، با اینكه این اقدام در كوتاه مدت بازده چندانی ندارد، اما به صورت قطع برای آینده كشور الجزایر گام بسیار مثبتی به شمار خواهد آمد. بر مبنای آخرین سرشماری انجام شده در این كشور آفریقایی، حدودا ۷۰ درصد از جمعیت این كشور زیر ۳۰ سال سن دارند و ازاین رو نرخ بیكاری بسیار بالایی هم در الجزایر وجود دارد كه به نظر می آید تاسیس این مدرسه كاربردی می تواند كمك فزاینده ای به كاهش نرخ بیكاری، افزایش اشتغالزایی، تقویت و خودكفایی در علم دیجیتال و كامپیوتر كند.

از طرفی دیگر یكی از چالش هایی كه این كشور با آن مواجه می باشد، یافتن نیروی متخصص در علم كامپیوتر است كه سال هاست هزینه های هنگفتی را برای سازمان و نهادهای مختلف الجزایر می تراشد. از برنامه های این مدرسه كاربردی می توان به تدریس و آموزش مواردی همچون توسعه وب سایت، مدیریت پروژه، توسعه وردپرس و علم فناوری اطلاعات اشاره نمود.
زمان: 22:10:28
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4549
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل