خواندن احساسات كاربر با دستیار احساسات هوآوی

بی بدیل پرداز: دستیارهای سیری، كورتانا، الكسا و گوگل شخصی هستند و بر مبنای اطلاعات وظایف خویش را به صورت رباتیك انجام می دهند، اما در این میان شناسایی احساسات و وضعیت عاطفی فعلی كاربر وجود ندارد.
خواندن احساسات كاربر با دستیار احساسات هوآوی
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از نیوز، هم اكنون سومین تولیدكننده بزرگ گوشیهای هوشمند جهان، نرم افزارهایی با استفاده از AI برای كمك به دستیار شخصی مجازی خود در ارتباط با كاربران در سطح احساسی آنها را طراحی نموده است. این شركت یك دستیار مجازی را در سال ۲۰۱۳ منتشر نمود كه روزانه ۱۱۰ میلیون كاربر از آن استفاده می نمایند و امیدوار است كه با استفاده از نرم افزار مجهز به هوش مصنوعی شناسایی احساسات را هم در آینده افزایش دهد.
آنت زیمرمن - معاون تحقیقاتی گارتنر - در ابتدای سال جاری اعلام نموده بود كه هوش مصنوعی احساسات قادر به تجزیه و تحلیل حالت های افراد با پاسخ به سوالات شخصی خواهد بود. تا سال ۲۰۲۲ دستگاه شخصی شما بیش از خانواده وضعیت احساسی شما را درك خواهد نمود. این سیستم با قابلیت خواندن حالات چهره، تجزیه و تحلیل صدا و رفتار كاربر دستورات كاربران را دریافت و به آنها پاسخ خواهد داد.
وی در ادامه اضافه كرد: دستیارهای مجازی با توانایی خواندن احساسات در اتومبیل و مراقبت های بهداشتی مفید خواهند بود. اتومبیل هایی با دستیار دیجیتال قادر به تصمیم گیری در مورد خستگی، استرس، خشمگینی یا ناامیدی راننده خواهند بود و كنترل ماشین را به گونه ای انجام می دهند كه ایمن تر باشد. در مراقبت های بهداشتی هم یك دستیار مجازی احساسات AI می تواند سلامت روان فرد را ۲۴.۷ كنترل كند و در صورت بروز مشكل به مراقبان اخطار دهد.
فلیكس ژانگ - معاون مهندسی نرم افزار هوآوی - در این باره اظهار داشت: ما فكر می نماییم كه در آینده همه كاربران ما آرزو كنند كه بتوانند با این سیستم ارتباط عاطفی برقرار كنند.
جیمز لو، مدیر محصول AI در گروه كسب و كار مصرف كننده هوآوی هم می گوید: شركتش دستیار مجازی را برای گسترش مكالمات طراحی می كند تا كاربر احساس تنهایی نكند.
جدیدترین چیپ ست هوآوی Kirin ۹۷۰ دارای یك واحد پردازش عصبی اختصاصی (NPU) است كه توانایی های AI را در گوشیهایی كه از تراشه استفاده می نمایند، در اختیار دارد. هم اكنون SoC از Huawei P۲۰ Pro و Huawei P۲۰ پشتیبانی می كند.زمان: 12:53:32
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4976
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: سیستم , كاربر , گوگل , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل