نسخه جدید فایرفاكس از واقعیت مجازی پشتیبانی می كند

بی بدیل پرداز: شركت موزیلا می خواهد بزودی نسخه جدیدی از مرورگر اینترنتی فایرفاكس را با قابلیت پشتیبانی از واقعیت مجازی منتشر كند.
نسخه جدید فایرفاكس از واقعیت مجازی پشتیبانی می كند
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت Fortune، موزیلا – شركت عرضه دهنده و توسعه دهنده مرورگر اینترنتی فایرفاكس – روز گذشته نسخه جدیدی از مرورگر فایرفاكس را با رابط كاربری مخصوص هدست واقعیت مجازی معرفی نمود. این نسخه جدید كه فایرفاكس رئالیتی (Firefox Reality ) نام گرفته است، مرورگری متن باز است كه از حریم شخصی و خصوصی كاربرانش به شدت محافظت می كند و دارای چند پلتفرم است و از هدست واقعیت مجازی پشتیبانی می كند.

در حال حاضر، امكان مشاهده و اجرای یك نمونه آزمایشی و اولیه از این مرورگر در هدست اچ تی سی وایو فوكوس وجود دارد اما امكان دسترسی عموم كاربران به آن هنوز فراهم نشده است. البته موزیلا هنوز از هدست هایی كه از این نسخه پشتیبانی كنند، سخنی به میان نیاورده است.

هم اكنون شركت های سازنده هدست واقعیت مجازی مرورگرهایی مخصوص پلتفرم های اختصاصی خویش را توسعه و عرضه داده اند؛ بعنوان مثال، آكیولس یك مرورگر برای گیر وی آر منتشر نموده و گوگل نسخه ای آزمایشی از كروم برای دی دریم در نظر گرفته است؛ مایكروسافت هم مرورگر اج را در صفحه خانگی واقعیت تركیبی ویندوز قرار داده است؛ واقعیت تركیبی ویندوز مایكروسافت هم از دستگاه های همچون هلولنز پشتیبانی می كنند. تمام این مرورگرها در واقع نمونه هایی برای واقعیت مجازی می باشند.

حالا موزیلا می خواهد كاربرانی كه مرورگر اینترنتی محبوب و پرطرفدار فایرفاكس بر روی كامپیوتر های شخصی خود استفاده می نمایند، از فایرفاكس رئالیتی هم بهره مند شوند.
زمان: 16:15:43
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4582
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل