ساخت درب های تمام چوب

ساخت درب های تمام چوب در حال حاضر با افزایش قابل توجهی روبرو شده است. چراکه بسیاری از افراد ترجیح می دهند از این نوع درب ها به منظور جداسازی بخش های مختلف خانه و حفاظت از ساختمان خود استفاده کنند.
ساخت درب های تمام چوب

ساخت درب های تمام چوب در حال حاضر با افزایش قابل توجهی روبرو شده است. چراکه بسیاری از افراد ترجیح می دهند از این نوع درب ها به منظور جداسازی بخش های مختلف خانه و حفاظت از ساختمان خود استفاده کنند. این درب ها با استفاده از چوب های طبیعی مانند راش، بلوط، گردو و… تولید شده و در پروژه های لوکس ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. ساخت درب های تمام چوب نیاز به پرداخت هزینه نسبتا بالایی هم دارد. چراکه این محصولات از کیفیت بسیار مناسبی برخوردار شده و ظاهر جذاب و منحصر به فردی هم دارند. در این مقاله به ارائه مطالبی درباره ساخت درب های چوبی خواهیم پرداخت و انواع این محصولات را معرفی خواهیم کرد. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

انواع درب تمام چوب

بسیاری از افراد پس از سفارش ساخت درب های تمام چوب از این محصولات در ورودی اتاق ها و یا به عنوان درب ورودی استفاده می کنند. پس می توان انواع درب های چوبی را شامل درب چوبی اتاقی و درب چوبی ورودی دانست. فرایند ساخت درب های چوبی ورودی به شیوه ای اتفاق می افتد که این محصولات را در برابر آسیب هایی مانند آفتاب، رطوبت و بارش باران مقاوم سازد.

به همین دلیل شما می توانید از این نوع درب ها در فضاهای بیرونی استفاده کرده و نگرانی و دغدغه ای هم بابت آسیب دیدگی آن ها نداشته باشید. درب های چوبی ورودی نیز از ظاهر جذابی برخوردار شده اند و تنوع طرح ها و مدل های آن ها هم فراوان است.

برخی از مدل های درب های چوبی اتاقی و ورودی دارای برجستگی هستند و یا در طرح های تک قاب، دو قاب، مدل های جناقی و… ساخته می شوند تا پاسخگوی مناسبی برای دغدغه های مشتریان و مصارف متنوع آن ها باشند.

برخی از تولیدکنندگان در فرایند ساخت درب های تمام چوب نهایت دقت خود را به کار گرفته و سعی می کنند ویژگی های دیگری نیز به این محصولات اضافه کنند. از جمله این ویژگی ها می توان به روکوب و یا توکوب اشاره کرد که سهم و نقش موثری در زیباتر شدن این درب ها داشته و قیمت آن ها را نیز افزایش می دهند.

روکوب و توکوب به کار رفته در ساخت درب های تمام چوب در دو دسته اصلی ساده و تاجدار واقع شده و به لوکس شدن فضای مد نظر شما کمک می کنند. انواع درب های چوبی ورودی و اتاقی از طول عمر و دوام بالایی برخوردار شده اند و احتمال ایجاد شکستگی در ساختار آن ها کم است. این درب ها کمتر دچار آسیب هایی از قبیل تغییر رنگ می شوند.

چوب های قابل استفاده در فرایند ساخت درب های چوبی

درب چوبی را می توان از نظر نوع چوب به کار رفته در ساختار آن نیز دسته بندی کرد و در انواع درب های روس، راش، بلوط، گردو و…. جای داد. هر کدام از این چوب ها دارای ویژگی های مخصوص به خود بوده و مزایا و معایبی هم دارند. از هر کدام می توانید در مصارف و کاربردهای خاصی استفاده کنید.

از میان این محصولات درب های ساخته شده با چوب روس ارزان ترین قیمت را دارند و کیفیت آن ها نیز حداقلی است. اما ساخت درب های تمام چوب گردو با قیمت بسیار بالاتری امکان پذیر بوده و با کیفیت ترین و بهترین نوع چوب به کار رفته در ساختار این محصولات، چوب درخت گردو است.

بسیاری از تولید کنندگان برای ساخت درب های چوبی روس از چوب های دیگر از قبیل راش و یا بلوط هم استفاده کرده و ترکیبی از آن ها را به کار می برند تا کیفیت نهایی کار را افزایش دهند.

نگهداری درب های چوبی

درب های ساخته شده از جنس چوب به دلیل حساسیت بالا نیاز به نگهداری و حفاظت صحیح دارند. در غیر این صورت با سرعت بالا از بین رفته و یا زیبایی و جذابیت ظاهری خود را از دست می دهند.

یکی از مهمترین نکاتی که باید برای نگهداری از این محصولات به آن توجه داشته باشید پاک کردن گرد و غبار و آلودگی از سطح آن است. برای این کار می توانید از یک پارچه نرم و خشک استفاده کنید. اگر احساس می کنید آلودگی ها با پارچه خشک برطرف نمی شوند می توانید پارچه خود را مرطوب سازید. اما در نهایت با کمک یک پارچه کاملا خشک، نم و رطوبت را از سطح درب پاک کنید.

بسیاری از افرادی که در حوزه ساخت درب های تمام چوب فعالیت دارند هنگام خرید این محصولات به شما توصیه می کنند که برای مراقبت صحیح از این درب ها حتماً از محصولات نگهداری چوب کمک بگیرید. این محصولات شامل روغن ها و واکس هایی هستند که به طور ویژه مخصوص چوب طراحی و تولید شده اند و با استفاده از آن ها به درخشندگی و براقیت و زیباتر شدن درب های چوبی کمک خواهید رساند.

از سوی دیگر طول عمر و دوام آن ها را افزایش خواهید داد. یکی دیگر از مهم ترین نکات برای نگهداری و حفاظت از درب های چوبی جلوگیری از تماس با آب و رطوبت است. همان طور که می دانید آب و رطوبت می توانند به ساختار چوب و درب های چوبی آسیب وارد کنند. پس سعی خود را به کارگیرید تا این محصولات را در معرض بارش باران قرار ندهید و یا در محل هایی نصب و بهره برداری کنید که در معرض رطوبت زیاد قرار نمی گیرند.

قیمت ساخت درب های چوبی

قیمت ساخت درب های تمام چوب تحت تاثیر چند عامل مهم قرار می گیرد که یکی از مهم ترین این عوامل نوع چوب مورد استفاده است. مدل ها و طرح های درب های چوبی نیز قیمت آن ها را تغییر می دهد. داشتن برجستگی، زوار، نوع رنگ درب و… نیز قیمت ساخت درب های چوبی را با تحول مواجه می سازد.

زمان: 23:29:19
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 241
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: رپورتاژ , طراحی , كاربر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل