آخرین شرایط بازار ارزهای دیجیتالی در جهان

به گزارش بی بدیل پرداز، به تازگی، بیتکوین (BTC)، بزرگترین ارز دیجیتال بازار، ارزش زیر سطح ۳۰هزار دلار خویش را شکسته است. این افزایش قیمت نشان دهنده انتهای دوره طولانی زمستان کریپتو و آغاز روند صعودی جدید برای صنعت ارزهای دیجیتال است.
آخرین شرایط بازار ارزهای دیجیتالی در جهان
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از کریپتو، بیتکوین در زمان نگارش این مطلب با قیمت ۳۰هزار و۲۰۰ دلار معامله می شود که در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۸ درصد کاهش یافته، باوجود این که اخیرا به علت حرکت صعودی قوی به بالاترین حد سالانه خود یعنی ۳۰هزار و ۹۰۰ دلار رسیده است.
با عنایت به این که ظاهرا بازار نزولی را پشت سر گذاشته است، انتظارات رو به رشدی در میان سرمایه گذاران و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال مشاهده می شود و بر این باور هستند که بیتکوین به صعود ادامه خواهد داد و احیانا به بالاترین سطح تاریخ خود خواهد رسید؛ با این وجود، عدم قطعیت در مورد این که آیا بیتکوین هم اکنون در مرحله جدیدی از انباشت برای رسیدن به سطوح بالاتر قرار دارد یا این که طبقات حمایتی آن می توانند در مقابل عقب نشینی بالقوه مقاومت کنند در ابهام باقی مانده است.
به قول یکی از معامله گران معروف به آلن، بیتکوین درحال تغییر قابل توجهی است که سطوح معاملات فعلی را بعنوان پلت فرم شماره یک و پلت فرم شماره دو توصیف می کند. به نظر وی، هم اکنون بیتکوین از پلت فرم اول که مابین ۳۰هزار تا ۴۰هزار دلار است به پلت فرم دوم بین ۶۰هزار تا ۷۰هزار دلار، درحال انتقال است.
اندیکاتور مکدی (MACD) که بعنوان نمودار D۳ هم شناخته می شود، یک ابزار تحلیل تکنیکی پرکاربرد برای شناسایی روندهای بلندمدت در بازار است. این نوع نمودار به بازه زمانی طولانی تری برای تحلیل و بررسی روندهای بازار متکی است که به عقیده آلن، بر مبنای نمودار تقاطع صعودی مکدی، این سیگنال صعودی یک روند صعودی جدید برای بیتکوین بوجود آورده که نشان داده است امکان دارد ارز دیجیتال روی آن و در راه رسیدن به ارتفاعات جدید باشد.
علاوه بر این، به تازگی، آدام بک، مدیر عامل بلاک استریم، شرکت فناوری بلاک چین اشاره نمود که قیمت بیتکوین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۳، قیمت بیتکوین حدودا ۷۰ درصد افزایش ثبت نمود و از ۱۶.۶ هزار دلار به ۲۸ هزار دلار رسید.
وی می گوید: اگر این نرخ رشد ادامه یابد، قیمت بیتکوین می تواند تا ژوئن به ۴۸ هزار دلار، تا سپتامبر به ۸۲ هزار دلار و تا دسامبر به ۱۴۰ هزار دلار برسد. با این وجود، اگر هدف رسیدن به قیمت ۱۰۰ هزار دلار تا آخر سال باشد، نرخ رشد باید از ۷۰ درصد به ۵۳ درصد برای سه ماهه دوم، سوم و چهارم سال کاهش پیدا کند. این نرخ رشد معتدل تری را نشان می دهد، نرخی که هنوز برای بیتکوین قابل توجه است.
مجموع ارزش بازار جهانی رمزارزها هم اکنون ۱.۲۷ تریلیون دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۱۴ درصد کمتر شده است. هم اکنون ۴۶.۳۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیتکوین بوده که در یک روز ۰.۰۳ درصد افزایش داشته است.
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵.۱۰ میلیارد دلار است که ۰.۰۹ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز هم اکنون ۵.۳۷ میلیارد دلار است که ۹.۷۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه های پایدار حالا ۴۹.۲۹ میلیارد دلار است که ۸۹.۴۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.
به روزرسانی قیمت رمزارزها (تا ساعت ۰۸: ۳۲ به وقت شرقی)
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
۱- بیت کوین
قیمت: ۳۰ هزار و ۳۸۷.۳۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۱۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۵۲ درصد افزایش
۲- اتریوم
قیمت: ۲.۰۸۹.۱۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۲۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۸۶ درصد افزایش
۳- تتر
قیمت: ۱.۰۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۳ درصد افزایش
۴- بایننس کوین
قیمت: ۳۲۹.۲۱ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۵۹ درصد افزایش
۵- یو اس دی کوین
قیمت: ۰.۹۹۹۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش
۶- ریپل
قیمت: ۰.۵۲۰۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۶ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱.۸۴ درصد افزایش
۷- کاردانو
قیمت: ۰.۴۳۶۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۱۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۶۶ درصد افزایش
۸ - دوج کوین
قیمت: ۰.۰۸۸۳۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۹۹ درصد افزایش
۹- سولانا
قیمت: ۲۴.۱۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۰۰ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۸.۰۸ درصد افزایش
۱۰ - پولکا دوت
قیمت: ۶.۷۰ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۶ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۵۳ درصد افزایش
منبع:

زمان: 15:00:12
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 455
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: دیجیتال , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل