ممنوعیت تیک تاک در تلفن های دولتی فرانسه

به گزارش بی بدیل پرداز، وزیر خدمات عمومی فرانسه در توییتر اعلام نمود که این کشور استفاده از اپلیکیشن ویدئویی چینی تیک تاک را در تلفن های کاری کارمندان دولت ممنوع خواهد نمود.
ممنوعیت تیک تاک در تلفن های دولتی فرانسه

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، استانیسلاس گورینی در اطلاعیه ای اعلام نمود: بمنظور تضمین امنیت سایبری ادارات و کارمندان دولت، تصمیم گرفته شده است تا اپلیکیشن های تفریحی مانند تیک تاک، در تلفن های کاری کارمندان دولت ممنوع شود. ایشان سپس اضافه کرد: چند هفته است که چندین شرکای اروپایی و بین المللی فرانسه، اقداماتی را برای محدود یا ممنوع کردن دانلود و نصب اپلیکیشن تیک تاک در دستگاه های دولتی اتخاذ نموده اند.

گورینی گفت اپلیکیشن های تفریحی جهت استفاده در دستگاه های مراکز دولتی، به حد کافی از امنیت سایبری و صیانت از داده ها برخوردار نیستند. وی ادامه داد: این ممنوعیت بلافاصله اعمال می شود و خدمات دولتی بر پایبندی به این ممنوعیت، نظارت خواهند کرد. البته این مقام فرانسوی اشاره کرد: می توان بطور استثنا برای دلیلهای حرفه ای مانند ارتباطات موسسه ای یک سازمان، معافیت قائل شد.

شماری از دولت ها و نهادهای غربی، همچون پارلمان بریتانیا، دولت های هلند و بلژیک و پارلمان نیوزلند، تیک تاک را در هفته های اخیر ممنوع کرده اند.

کمیسیون اروپا که بازوی اجرائی اتحادیه اروپاست، به سبب نگرانی های امنیتی سایبری، دستور ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن محبوب چینی تیک تاک را در تلفن های کارکنانش صادر کرد. پارلمان اروپا هم بطور جداگانه این اپلیکیشن را در تلفن های کارکنان خود ممنوع کرد.

بر اساس گزارش رویترز، تیک تاک به سبب این نگرانی که اطلاعات کاربران این اپلیکیشن متعلق به شرکت چینی بایت دنس، ممکنست به دست دولت چین بیافتد و منافع امنیتی غربی را تضعیف کند، تحت تفحص فزاینده ای قرار گرفته است. کشورهای مختلفی در سراسر جهان نسبت به نزدیکی این شرکت به دولت چین و نگهداری اطلاعات کاربران، ابراز نگرانی کرده اند.

منبع:

زمان: 13:54:18
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 424
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , توییتر , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل