یک واکسن استراتژیک دام به ۵ کشور صادر می شود

از سوی یك شركت دانش بنیان؛
بی بدیل پرداز: پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان واکسن تب برفکی را به تولید رساندند که مقرر است پس از تامین نیاز کشور به بالای 5 کشور صادرات داشته باشند.
یک واکسن استراتژیک دام به ۵ کشور صادر می شود
دکتر سجاد پزشکی نجف ابادی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از موارد اصلی امنیت غذایی تولید نهاده ها و فرآوردهای پروتئینی است بدین جهت وجود واکسنها و واکسیناسیون در گله های دام سبک و سنگین ضروری است؛ در حقیقت اگر واکسیناسیون در گله ها بصورت منظم، کامل و درست انجام گیرد و در این جهت از واکسن موثر با کارایی بالا استفاده نشود تلفات زیادی در گله ها خواهیم داشت.
وی افزود: این تلفات در تامین نهاده های پروتئینی سبد خانوار و مسلما در امنیت غذایی تاثیر زیادی خواهد داشت.
پزشکی اظهار داشت: یکی از زنجیره های تامین نهاده های دامداری صنعتی و سنتی حفظ شرایط موجود گله ها، ایجاد شرایط بهداشتی و افزایش تعداد و کیفیت تولیدات در گله ها است که مستقیما درفراورده های پروتئینی حاصل از گوشت، لبنیات و... وجود دارند بدین جهت علاوه بر ۳ واکسن تولید شده در کشور، تولید واکسن تب برفکی را شروع کردیم.
وی با اعلان اینکه در سال ۹۹ این واکسن کم بود، اظهار داشت: واکسن تب برفکی یکی از واکسنهای راهبردی دامپزشکی است که برای دام سبک و سنگین استفاده می شود و تزریق آن بصورت سالانه ضروریست؛ در صورت عدم تزریق آن باتوجه به گردش ویروس، سالانه تلفات سنگینی به بار می آید.
پزشکی اظهار داشت: برمبنای آمار، ۴۰ میلیون دوز در سال نیاز به واکسن تب برفکی داریم و سال ۹۹ میزان زیادی از این واکسن از کشورهای خارجی وارد کشور می شد. بدین جهت در همان سال تصمیم گرفتیم باتوجه به شرایط و نیاز بازار واکسن تب برفکی را تولید نماییم.
وی با اعلان اینکه ظرفیت تولید ۴۰ میلیون دوز در سال از این واکسن را داریم، اظهار داشت: تا حالا تستهای مختلفی از این واکسن را انجام دادیم و کارخانه تولید کننده این واکسن یکی از پیشرفته ترین کارخانه هاست.
به گفته وی، از نظر کیفیت در صدد این هستیم که مجوز اروپا را بدست بیاوریم ضمن این که از کشورهای افغانستان، پاکستان، مالزی، اوگاندا، کنیا و... متقاضی داریم که پس از تولید در صدد صادرات به این کشورها هستیم.


منبع:

زمان: 14:09:12
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 198
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: پیشرفت , تولید , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل