فعالیت پست در ایام پایانی سال چگونه است؟

به گزارش بی بدیل پرداز، معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست اظهار داشت: پیشبینی می شود حجم کار در ۱۰ روز آینده افزایش پیدا کند و حتی امکان دارد زمانی که همکاران ما جهت توزیع مرسوله رجوع می کنند، گیرنده در نشانی نباشد، ازاین رو برنامه ریزی کردیم مدت زمان نگهداری مرسولات در باجه های معطله بیشتر شود.
فعالیت پست در ایام پایانی سال چگونه است؟

محمد احمدی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با فعالیت پست در ایام پایانی سال و تعطیلات اظهار داشت: حقیقت اینست که از همان اوایل اسفند حجم فعالیت خدمات پستی نسبت به رویه روتین ماه های گذشته بالا رفته است، هم اکنون بخشی از خدمات ما نزدیک به ۵۰ درصد افزایش رویه و فعالیت داشته است.

وی اضافه کرد: اما ما در ماه اسفند یک طرحی را تحت عنوان بهار آورده ۱۴۰۲ طرح ریزی و اجرا کرده ایم که مبتنی بر آن از بسیج همه نیروهایمان به جهت اینکه کارهای اجرایی در زمانی مقرر صورت گیرد، استفاده نمائیم. همینطور این ظرفیت را به وجود آوردیم که در جایی که نیاز باشد بتوانیم از نیروهای پاره وقت که به صورت برنامه ریزی شده از قبل برای کمک کارهای روتین داریم، استفاده نمائیم.

احمدی با اعلان اینکه بخشی از موضوعات، ظرفیت های حمل و نقلی است اظهار داشت: باتوجه به شرایط خاص کشور بخصوص در کلان شهرها در ایام آخر سال اتفاقاتی که رخ می دهد خارج از کنترل ماست، مبحث ترافیک شهری همیشه زمان بندی هایی که ما تعریف کرده ایم را به لحاظ ارسال و در جمع آوری با چالش مواجه می کند اما در مسیرهای بین شهری به سبب این که از ساعت شب گاهی استفاده می نماییم چالش بحرانی نداریم.

معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست افزود: این مورد سبب می شود در جمع آوری مرسولات شهری با تاخیر یک روز مواجه شویم. کارهای پست به صورت روتین رصد می شوند و اگر جایی با چالش روبرو شویم، تلاش می نماییم ظرفیت هایمان را در آنجا ایجاد نماییم و درگاه ارتباطی ۱۹۳ فرصت ارتباطی است که شهروندان عزیز می توانند اگر با چالش های در زمینه پیگیری مرسولاتشان روبرو شدن از آن بهره گیرند.

وی بابیان این که برای پیگیری مرسولات مسیر روتینی که بر روی وبسایت وجود دارد و شهروندان می توانند از راه با همکاران بخش کال سنتر جهت کمک و راهنمایی استفاده کنند، تشریح کرد: پیشبینی ما اینست که در ۱۰ روز پایانی باقیمانده سال حجم مرسولات بیشتر خواهد بود، موضوعات دیگری که وجود دارد، عدم حضور گیرندگان در نشانی است که سبب می شود بعداً مرسولات به ادارات توزیع برگشت بخورند.

احمدی افزود: ما باجه های معطله خویش را فعال کرده ایم، همینطور در این ایام زمان باجه های قبول و توزیعمان ساعت شان را تا ساعت 18 و گاها 20 افزایش دادیم که مدت زمان خدمت به مردم افزایش یابد، ازاین رو فرصت مناسبی است برای کسانی که درگیر کارند تا بعدازظهرها بتوانند خدمات خویش را عرضه بدهند. شهروندان باید بدانند که زمانی ساعت 14 مرسولات خویش را تحویل باجه می دهند، فردای آن روز در چرخه ارسال قرار می گیرند.

معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست با اعلان اینکه بعضی نقاط و مسیرها چالش هایی دارند که از اختیارات خارج است، اظهار داشت: به صورت مثال چند روز گذشته اتفاقاتی افتاد که در مسیرهایی مانند چابهار به زاهدان کامیون پستی تصادف کرد و منجر به ضرب و جرح راننده شد اما سریعاً کامیون دیگری جهت جایگزینی ارسال شد. مشکلاتی از این دست وجود دارد که سبب می شود مبحث کنترل فراتر از زمان تعهد شده برای توزیع شود. در ۱۰ روز آینده پیشبینی اینست که حجم کار افزایش می یابد و حتی امکان دارد گیرنده در نشانی نباشد و همکاران ما که رجوع می کنند توانند مرسولات را توزیع کنند. ازاین رو از روز شنبه یعنی امروز برنامه ریزی می نماییم که مدت زمان نگهداری مرسولات در باجه های معطله بیشتر شود که اگر احیاناً مرسوله ای توزیع نشد، شهروندان تا ساعت 20 به باجه معطله جهت دریافت حضوری رجوع کنند یا درخواست دهند برای روز بعد که منزل هستند مرسوله ارسال و آنرا دریافت نمایند.

پست در روزهای نوروز تعطیل نیست

وی در رابطه با فعالیت پست در تعطیلات نوروز اظهار داشت: فقط روز عید نوروز همکاران پست تعطیل هستند که در آن روز خاص هم تعدادی کشیک خواهیم داشت اما بقیه روزهای این ایام به صورت روتین فعالیت ها به انجام می رسد و کارهای پست تعطیل نیست. همانگونه که می دانید پست در تمام سال فقط پنج روز تعطیلی دارد و بقیه روزها تعطیل نیست ولی حقیقت اینست که در سنوات گذشته اتفاق افتاده که مرسولاتی که در تاریخ های ۲۸ و ۲۹ اسفند دریافت می شوند. برای ایام سوم و چهارم روز عید می مانند و با بهره گیری از بسیج همکاران آنها را توزیع خواهیم کرد.

احمدی در انتها اشاره کرد: ما از روز دوم تعطیلات باجه های کشیک فعال خواهند بود و به صورت روتین فعالیت ها به انجام می رسد، در این عرصه هم درگاه وبسایت سامانه رهگیری مرسولات وجود دارد که مردم می توانند موقعیت مرسولات خویش را پیدا کنند؛ همینطور سامانه ۱۹۳ و کال سنتر هم فعال خواهند بود که حداقل به صورت کشیک فعالیت کنند و اگر برای شخصی مسئله ای رخ داد پیگیری های لازم صورت گیرد.

منبع:

زمان: 10:14:45
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 208
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: خدمات , سایت , شركت , وبسایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل