۶ کشوری که از محصولات نانوی ایرانی بهره بردند

ستاد فناوری نانو اعلام كرد؛
به گزارش بی بدیل پرداز، ستاد توسعه فناوری نانو اعلام نمود: کشورهای لبنان، ترکیه، عراق، پاکستان، گرجستان و افغانستان، 6 کشوری هستند که از محصولات نانوی ایرانی در زمینه های مختلف بهره برده اند.
۶ کشوری که از محصولات نانوی ایرانی بهره بردند
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، گزارش بازار محصولات نانوساخت ایران در سال قبل نشان میدهد که در زمینه ساخت و ساز، عراق، ترکیه و لبنان بیشترین مقاصد صادراتی محصولات نانویی ایرانی بوده است. گرجستان و افغانستان در رتبه های بعدی قرار دارند. در بخش الکترواپتیک نیز عراق به عنوان مقصد اصلی صادرات محصولات نانوساخت ایرانی قرار دارد. در بخش نساجی، به ترتیب عراق، پاکستان و افغانستان قرار دارند، در صورتیکه در بخش دارو، بهداشت و سلامت، ترکیه و سوریه مقاصد اصلی صادراتی بوده اند و عراق در رتبه سوم قرار دارد.
پس از عراق نیز افغانستان سهم بیشتری از نانومحصولات ایرانی را در زمینه دارو دارد. مشابه همین شرایط در بخش خودرو نیز دیده می شود جای که ترکیه بالاترین سهم نانومحصولات صادراتی ایرانی را به خود مختص کرده است. در مجموع بنظر می رسد که عراق و ترکیه اصلی ترین مقاصد صادراتی محصولات نانوساخت ایرانی در سال قبل بوده اند.
ساخت وساز، اپتوالکترونیک، نساجی و دارو چهار حوزه صنعتی هستند که بیشترین صادرات محصولات نانوی ساخت ایران را شامل می شوند. نساجی با حجم صادرات نزدیک به چهار میلیون دلار بیشترین تنوع را از نظر کشورهای مقصد صادرات دارد و محصولات نانوی این حوزه به بالای ۲۰ کشور صادر شده اند.
بعد از نساجی بیشترین تنوع در مقاصد صادراتی در صنعت تجهیزات نانو مشاهده م یشود. ولی در زمینه های اپتوالکترونیک، خودرو و نفت وگاز کشورهای مقصد صادرات به یک یا دو کشور محدود هستند.


منبع:

زمان: 12:00:11
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 367
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: الكترونیك , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل