کنگره پزشکی مبتنی بر سبک زندگی برگزار می گردد

در جهاددانشگاهی علوم پزشكی تهران؛
بی بدیل پرداز: اولین کنگره پزشکی مبتنی بر سبک زندگی توسط جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران انجام می شود.
کنگره پزشکی مبتنی بر سبک زندگی برگزار می گردد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از جهاددانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران، «اولین کنگره پزشکی مبتنی بر سبک زندگی» ۱۰ و ۱۱ اسفندماه با محورهای شش گانه «دوری از دخانیات و الکل»، «تغذیه سالم»، «افزایش فعالیت بدنی»، «برقراری و ادامه روابط اجتماعی»، «مدیریت استرس» و «بهبود خواب» انجام می شود.
پزشکی مبتنی بر سبک زندگی (Lifestyle Medicine) که حوزه جدیدی در پزشکی جهان شمرده می شود، خیلی از بیماریهای مزمن و هزینه های گزافی که برای سیستم سلامت در پی دارند را نتیجه تغییر در الگوهای سبک زندگی می داند.
در همین راستا جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران این رویداد علمی و پژوهشی را برگزار می نماید.
دکتر فاتح، معاون پژوهشی پژوهشکده ترمیم زخم و بافت اولین کنگره پزشکی مبتنی بر سبک زندگی اظهار داشت: در این پژوهشکده در زمینه درمان و مطالعات پایه و بالینی لطمه های بافت و زخم کارهایی به انجام می رسد. در این عرصه به بحث مبانی و مطالبی از قبیل پیش گیری از مبتلاشدن به اختلالاتی که در نهایت منجر به لطمه های جسمانی می شود، ورود پیدا کرده ایم.
وی اضافه کرد: در این کنگره نیز در نظر داریم با فرهنگ سازی در مسایلی که سبک زندگی را تغییر می دهد پنل هایی را ارائه دهیم تا رفتارهای افراد جامعه تغیبر پیدا کند. این رفتارها باید به شهروندان جامعه آموزش داده شود اما آموزش به تنهایی کافی نیست و باید به دانش و باور نیز تبدیل گردد.
همچنین دکتر حسین یاری، معاون فرهنگی مرکز جامع ترمیم زخم و بافت اظهار داشت: در برهه های زمانی گذشته مرگ و میرها بر اثر عفونت بود اما در عصر حاصر عامل اصلی بیماریها مربوط به ابتلای افراد به بیماری هاب غیرواگیردار از قبیل سرطان، سکته قلبی، بیماریهای تنفسی است از اینرو باید سبک زندگی مان را تغییر دهیم. اکنون برای داشتن سبک زندگی سالم انجام شش راه حل تغذیه سالم، فعالیت جسمانی، خواب کافی، عدم سو مصرف مواد، اصلاح روابط بین فردی و دوری از استرس و تنش ضرورت دارد.
وی اظهارداشت: هم اکنون در این حیطه کارهایی زیادی انجام شده اما هم افزایی و شبکه ای از دانش ایجاد نشده است.

زمان: 08:03:56
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 414
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آموزش , زندگی , سیستم , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل