اتصال همه روستاهای مناطق زلزله زده خوی به اینترنت پرسرعت

به گزارش بی بدیل پرداز، معاون وزیر ارتباطات از اتصال همه روستاهای بالای بیست خانوار فاقد ارتباط مناطق زلزله زده خوی به اینترنت پرسرعت آگاهی داد و اظهار داشت: بدین ترتیب دانش آموزان روستاهایی که به سبب تخریب مدارس امکان شرکت در کلاس های درس را نداشتند، می توانند بصورت غیرحضوری و آنلاین پروسه تحصیلی خودرا ادامه دهند.
اتصال همه روستاهای مناطق زلزله زده خوی به اینترنت پرسرعت
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، رضا باقری اصل - معاون امور دولت، مجلس و استانهای وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با بیان خبر تحت پوشش قرار دادن همه روستاهای بالای بیست خانوار مناطق زلزله زده خوی اظهار داشت: هر شش روستای فاقد اینترنت مناطق زلزله زده شهرستان خوی که به جهت تخریب مدارس امکان آموزش حضوری برای دانش آموزان فراهم نبود، با پیگیری های انجام شده از مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی و با وجود شرایط برفی و سرمای شدید منطقه، تجهیزات تامین و به منطقه اعزام شد که با ارتقاء تکنولوژی سایت های روستاهای مذکور به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل شدند و اکنون دانش آموزان امکان استفاده از آموزش های مجازی و شبکه شاد برایشان برقرار است.
طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی ادامه داد: روستای استران نیز که به سبب عدم اتصال به شبکه اینترنت پرسرعت در برنامه راه اندازی سایت توسط ایرانسل قرار داشت با هماهنگی انجام شده با مدیرعامل ایرانسل در اولویت برنامه قرار گرفت و حفاری انجام و قرار شد باتوجه به سرمای شدید منطقه و نیاز به تامین برق و دسترسی جاده، حداکثر تا نیمه اسفند ماه سایت جدید این روستا نیز راه اندازی و امکان اتصال به اینترنت پرسرعت برای مردم این روستا فراهم گردد.
در پی اتصال همه روستاهای زلزله زده خوی به شبکه اینترنت پرسرعت با تصویب ستاد مدیریت بحران، مدارس و دانشگاه های شهرستان خوی از امروز ۱۶ بهمن ماه تا پایان هفته جاری به جهت آرامش و آسایش خانواده ها، غیرحضوری اعلام گردید.
طرح شبکه ملی اطلاعات در کشور از اواخر سال ۱۳۸۴ مطرح و مهم ترین دلیل پیاده سازی این شبکه در آن سال کاهش وابستگی به شبکه جهانی اینترنت اعلام گردید. در سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» آمده که شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت ارتباطی کل فضای مجازی، شبکه همه شبکه های کشور است. این شبکه متشکل از زیرساخت های ارتباطی با مدیریت مستقل کاملاً داخلی، شبکه ای حفاظت شده نسبت به اینترنت و شبکه ای با امکان عرضه انواع محتوا و خدمات ارتباطی سراسری برای آحاد مردم است.
در سالهای پس از ۱۳۸۴ عملا اجرای این طرح با کندی انجام می شد تا اینکه در دولت یازدهم، اجرای این طرح پیگیری و درنهایت در اواخر همان دولت اعلام گردید که فازهای اول، دوم و سوم آن افتتاح و رونمایی شده است؛ اما این شتاب بخشی به روند اجرای این پروژه در دولت سیزدهم از مهم ترین اقدمات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است؛ بدین سبب طرح شتاب بخشی به روند اجرای شبکه ملی اطلاعات، از مهرماه سال قبل شروع شده و هم اکنون هم در مرحله اجرا قرار دارد.زمان: 13:01:40
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 216
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل