پیشنهاد ایجاد ۱۰۰هکتار گلخانه برای یافتن راهکار بومی و هوشمندسازی

مشاور معاون علمی مطرح كرد؛
به گزارش بی بدیل پرداز، مشاور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان اظهار داشت: به وزارت جهاد کشاورزی برای اختصاص 100 هکتار گلخانه برای یافتن راهکارهای بومی سازی، هوشمندسازی و... در کشاورزی پیشنهاد داده ایم.
پیشنهاد ایجاد ۱۰۰هکتار گلخانه برای یافتن راهکار بومی و هوشمندسازی

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از مهر، دکتر علیرضا خاکدامن سرپرست دفتر حوزه ریاست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری امروز در نشست کشت و صنعت های بزرگ با محوریت راندمان و تبیین نظام مالی که در محل معاونت علمی برگزار شد، با تأکید بر این که لازم است در دانش بنیان شدن حاکمیت کشور نقش ایفا نماییم، اظهار داشت: ما باید از کیان شرکت های دانش بنیان حمایت نماییم.
سرپرست دفتر حوزه ریاست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری عنوان کرد: رویکرد جدید معاونت علمی ورود به همه حوزه های مبتلا به برای دولت می باشد که می توانیم با همکاری بخش خصوصی و تدوین استانداردهای لازم راهکار هایی برای رفع مشکلات کشور ارائه دهیم.
مشاور معاونت علمی با تأکید بر این که در این دوره از معاونت نظریه دولت کوچک مطرح است، اظهار داشت: دولت بواسطه مشکلاتی که دارد نمی تواند خیلی از مسائل را حل کند. بدین جهت معاونت علمی درصدد است کلان مساله هایی را با قابلیت ارائه پک های راهکار مبتنی بر اصول دانش بنیان ارائه کند تا مشکلات کشور و دولت به این واسطه مرتفع شود.
وی با تأکید بر این که بخش کشاورزی نیز از موضوعات مورد توجه معاونت علمی است، اظهار داشت: قرار بوده وزارت جهاد کشاورزی ۱۰۰ هزار هکتار گلخانه را تا آخر سال ایجاد کند؛ از آنجا که این کار دشوار است و نیاز به ورود سرمایه های مردمی دارد درصدد آمدیم که پیشنهادی به وزارت جهاد کشاورزی ارائه دهیم.
خاکدامن با اشاره به پیشنهاد معاونت علمی به وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: پیشنهاد دادیم که ۱۰۰ هکتار از این گلخانه ها را در اختیار ما قرار دهند تا گلخانه ای با استانداردهای لازم راه اندازی کنیم؛ به این واسطه راهکار ها، زیرساخت ها، بومی سازی نهاده ها، هوشمندسازی و … در این متراژ از گلخانه توسط دانش بنیان ها مورد بررسی قرار می گیرد.
سرپرست دفتر حوزه ریاست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اضافه کرد: این یک کلان رویه ای است که معاونت علمی بدنبال آن بوده تا مسائل و مشکلات حوزه کشاورزی برطرف شود.

زمان: 07:23:09
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 422
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل