روش های موثر برای افزایش امنیت منازل

بی بدیل پرداز: امنیت در تمامی دوران زندگی انسان‌ها یکی از مهمترین و حیاتی‌ترین نیازها به حساب می‌آید و افراد در سرتاسر جهان با این موضوع موافق هستند. به همین دلیل برای حفظ امنیت و آرامش خود و خانواده نباید از چیزی دریغ کرد و به‌طبع باید در راستای افزایش امنیت تلاش نمود.
روش های موثر برای افزایش امنیت منازل

امنیت در تمامی دوران زندگی انسان‌ها یکی از مهمترین و حیاتی‌ترین نیازها به حساب می‌آید و افراد در سرتاسر جهان با این موضوع موافق هستند. به همین دلیل برای حفظ امنیت و آرامش خود و خانواده نباید از چیزی دریغ کرد و به‌طبع باید در راستای افزایش امنیت تلاش نمود. ما با اطلاع و آگاهی از اهمیت این مسئله روش‌های مختلف را بررسی کرده‌ایم و ۸ مورد از عوامل موثر را در مطلب شرح داده‌ایم. در نتیجه می‌توانید با مطالعه و بررسی این موارد نسبت به روش‌های موثر برای افزایش امنیت منازل آگاهی پیدا کنید.

نگذاشتن کلید یدکی خارج از درب ورودی

نگذاشتن کلید یدکی خارج از درب ورودی اولین قدم برای افزایش امنیت جانی و مالی است. گذاشتن کلید در جاهایی مثل بالای درب یا زیر گلدان و غیره یکی از کارهای رایج برای پشت درب نماندن است که می‌تواند عواقب بدی را به دنبال داشته باشد. در نتیجه باید برای افزایش امنیت از این کار دوری کرد و دنبال راه‌های جایگزین رفت. برای مثال اگر از افرادی هستید که پی در پی کلید را فراموش می‌کنند، از قفل هوشمند بدون کلید استفاده کنید. در چنین مواردی قفل بیومتریک یا قفل اثر انگشتی می‌تواند گزینه مطلوبی به حساب آید. همچنین می‌توانید کلید یدکی را به یک همسایه یا دوست امین و مطمئن بسپارید.

بسته نگه داشتن پرده منازل

برای افراد بسیاری از جمله علاقمندان به نور و روشنایی زیاد، کنار زدن پرده یکی از عادات روزانه است. در حالی که این عادت می‌تواند موجب مشخص شدن فضای داخل خانه، افراد و لوازم منزل شود و طبیعتا منجر به کاهش امنیت جانی و مالی می‌گردد. در نتیجه حتی‌الامکان از کنار زدن پرده منازل دوری کنید. در غیر این صورت باید لوازم و دکوراسیون را به‌گونه‌ای قرار دهید که دید از بیرون را به کمترین میزان برسانید.

قرار دادن اشیاء قیمتی در داخل گاو صندوق

قرار دادن اشیاء و لوازم قیمتی در داخل گاو صندوق مطمئن و امن یکی از بهترین راه‌ها برای آسودگی خیال است. در دید قرار دادن وسایل قیمتی به‌خصوص در صورت کنار زدن پرده، کار اشتباهی است که می‌تواند به سرانجام ناخوشایندی منتهی شود. البته به یاد داشته باشید که گاو صندوق هم باید باکیفیت و همراه با قفل هوشمند یا قفل مرغوب باشد تا امکان اعتماد به آن وجود داشته باشد.

امروزه انواع گاو صندوق عرضه می‌شوند که بسیاری از آن‌ها دارای عملکرد و کیفیت چندان چشمگیری نیستند و حتی گاهی بدون کلید به راحتی باز می‌شوند. در نتیجه منظور از قرار دادن اشیاء قیمتی در گاو صندوق، چنین نمونه‌هایی نیست. بلکه مدل‌هایی با قفل دیجیتال و هوشمند با سیستمی قوی، انتخاب مناسبی خواهد بود. پس با این وجود می‌توانید حتی برای مسافرت‌های طولانی تعدادی از لوازم گران قیمت خود را با خیالی آسوده در درون این صندوق‌‌ها قرار دهید.

نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته یکی دیگر از روش‌های موثر برای افزایش امنیت منازل است که تعدادی از افراد با آن موافق نیستند. در واقع استفاده از دوربین مدار بسته بیشتر برای ساختمان، آپارتمان و مجتمع‌های مسکونی کاربرد دارد و به‌طبع به یک اتاق حراست و فرد مجرب برای نگهبانی نیاز خواهد بود. در نتیجه نمی‌توان آن را به عنوان بهترین گزینه برای منازل شخصی و ویلایی پیشنهاد کرد. همچنین وابسته به نوع دوربین و تجهیزات مورد نیاز، گاهی به ایجاد هزینه‌های زیاد و بالا منتهی می‌شود. پس برای انجام این مورد باید جوانب مختلفی را در نظر گرفت.

استفاده از درب های ضد سرقت

استفاده از درب ضد سرقت برای افزایش امنیت خانه و حتی محیط کار یکی از روش‌های موثر است که روزبه‌روز رواج بیشتری پیدا می‌کند. در واقع تقریباً در تمامی خانه‌ها و ساختمان‌های جدید از این نوع درب استفاده می‌شود و حتی بسیاری از ساکنان منازل قدیمی در حال تعویض درب‌های ساده با درب‌های ضد سرقت هستند.

در این نوع درب، ظاهر ساده و مناسبی مشابه با درب‌های قدیمی است اما از لحاظ ساختار و عملکرد کاملاً متفاوت می‌باشد. اکثر آن‌ها دارای بدنه فولادی هستند اما به ظاهر بدنه چوبی دارند، در نتیجه با نیاز و سلیقه بسیاری از افراد تطابق خواهند داشت. همچنین به منظور افزایش چشمگیر امنیت منزل و محیط کار امکان نصب قفل هوشمند هم بر روی درب ضد سرقت باکیفیت و استاندارد وجود دارد. در نتیجه به این ترتیب ساکنین منازل و سرپرستان خانواده از جوانب مختلفی آسوده خاطر خواهند بود.

نصب چشمی دیجیتال

نصب چشمی دیجیتال یکی از روش‌های جدید اما موثر برای افزایش امنیت خانه‌ها است. در گذشته عدم استفاده از چشمی یا چشمی بی‌کیفیت باعث می‌شد تا بسیاری از ساکنین و افراد خانواده بی‌اطلاع و آگاهی درب را بر روی هر شخصی باز کنند. در نتیجه امکان به خطر افتادن وجود داشت و حتی مشکلات و آسیب‌های جدی اتفاق می‌افتاد. به همین دلیل سازندگان به فکر تولید چشمی هوشمند و دیجیتال افتادند که حتی مدل‌های پیشرفته و باکیفیت آن مشابه با یک دوربین مدار بسته عمل می‌کند. برای مثال این نوع چشمی عکس و فیلم را ذخیره خواهد کرد و مصرف کننده را از امکان تماشای تصاویر از طریق تلفن همراه خود بهره‌مند می‌سازد.

نصب لامپ های سنسوردار

نصب لامپ سنسوردار از چندین سال پیش در ایران رواج بسیاری یافته است و همچنان هر روزه مدل‌های جدید آن وارد بازار می‌شوند. این نوع لامپ‌ها دارای سنسور حرکتی هستند و با تشخیص حرکت و حضور فرد به صورت اتوماتیک روشن می‌شوند. در نتیجه هر گاه که لامپ روشن شود، به معنای حضور کسی می‌باشد. همچنین شایان ذکر است که در کنار افزایش امنیت موجب صرفه‌جویی در مصرف برق شده‌اند.

قفل هوشمند؛ بهترین روش تامین امنیت خانه

آخرین و بهترین مورد از روش‌های موثر برای افزایش امنیت منزل مربوط به استفاده قفل هوشمند است. امروزه تولید و استفاده این قفل‌های کاربردی در حال افزایش چشمگیر است و از جوانب مختلفی باعث رضایت مصرف کنندگان می‌شود. تنوع بالا و مدل‌های مختلف آن کمک می‌کند تا هر مصرف کننده با در نظر گرفتن نوع و ابعاد درب منزل یا حتی محیط کار خود بتواند نمونه مورد نیاز را تهیه کند.

در نتیجه می‌توان گفت امکان استفاده از قفل هوشمند برای انواع درب و منزل وجود دارد. پس به این ترتیب همه افراد به راحتی امنیت خانه و منزل را تامین می‌کنند و با خیالی آسوده و بدون نگرانی در این زمینه به کارهای روزمره و زندگی شخصی خود می‌پردازند.

البته به انضمام این موارد انواع قفل هوشمند توسط سازندگان و کارشناسان خبره تولید شده‌اند. برای مثال تعدادی از انواع محبوب‌ترین و امن‌ترین مدل‌ها شامل این موارد هستند:

  1. قفل هوشمند رمزدار: همانطور که از نام قفل رمزی مشخص است، برای بازگشایی به یک پسورد یا رمز نیاز دارد و در کنار افزایش امنیت منازل، دردسرهایی نظیر گم کردن، شکستن یا جا گذاشتن کلید را از بین می‌برد.
  2. قفل هوشمند اثر انگشتی: در این نوع قفل هوشمند اثر انگشت افراد خانواده جایگزین کلید شده است و از آنجایی که اثر انگشت هر شخصی منحصر به فرد است، امنیت منزل به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.
  3. قفل هوشمند کارتی: مدل‌های قفل هوشمند از نوع کارتی یا همان هتلی از چندین سال قبل رایج شده‌اند و در مقایسه با قفل‌های معمولی امنیت منزل را چندین برابر می‌کنند.

در نتیجه هر فرد با کسب اطلاعات در خصوص انواع قفل هوشمند و با توجه به نیازها و انتظارات شخصی خود می‌تواند به آسانی بهترین روش را برای افزایش امنیت در منزل انجام دهد.

 

زمان: 19:26:18
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 476
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل