حال کسب وکارهای اینترنتی رو به بهبود است

مدیر عامل شركت ملی پست:
به گزارش بی بدیل پرداز، مدیر عامل شرکت ملی پست ایران ضمن اشاره به این که خیلی از کسب و کارها به پلت فرم های داخلی مهاجرت کرده اند، از افزایش درآمد و ترافیک پست در آبان ماه سالجاری اطلاع داد.
حال کسب وکارهای اینترنتی رو به بهبود است

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، محمود لیائی-معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران- ضمن اشاره به مهاجرت کسب و کارها از پلت فرم های خارجی به پلت فرم های بومی، اظهار نمود: بر مبنای قراردادهایی که پست با پلت فرم های داخلی برای جابجایی مرسولات آنان دارد، به صورت متوسط بیشتر از ۳۰ درصد افزایش ترافیک داشته اند.

وی ضمن اشاره به کاهش درآمد و ترافیک پست در مهر ماه گذشته پس از محدودیت های اعمال شده برای برخی پلت فرم های خارجی، از افزایش درآمد و ترافیک این شرکت در آبان ماه نسبت به مهرماه اطلاع داد و اضافه کرد: درآمد شرکت ملی پست و ترافیک مرسولات در آبان ماه نسبت به مهر ماه سالجاری به ترتیب ۲۷ و ۱۶ درصد افزایش داشته است.

مدیر عامل شرکت ملی پست، ضمن اشاره به این که بخشی زیادی از لجستیک و جابجایی کالاهای فروخته شده توسط کسب و کارهای اینترنتی از راه پست صورت می گیرد، وضعیت ترافیک و درآمد پست را شاخص مناسبی برای نشان دادن وضعیت کسب و کارهای اینترنتی دانست و اظهار داشت: افزایش ترافیک مرسولات و همینطور درآمد شرکت پست در یک ماه گذشته نشان داده است که حال کسب و کارهای اینترنتی رو به بهبود است.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، لیائی ضمن اشاره به جابه جایی ۲۵۶ میلیون مرسوله توسط پست در سال گذشته، خاطرنشان کرد: امسال پیشبینی کرده ایم که بتوانیم ۳۰۰ میلیون مرسوله را جابجا نماییم.

گفتنی است آئین نامه پشتیبانی از کسب و کارهای اینترنتی ۱۰ مهر ماه توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی گردید. این آئین نامه که ۱۴ ماده دارد ۳۰ نوع حمایت دولتی از کسب و کارها و پلت فرم های داخلی را شامل می شود که میتوان به عرضه خدمات پستی اشاره نمود. در این آئین نامه تاکید شده تخفیفی در حوزه خدمات پستی عرضه شود که کاربران کسب و کارهای دیجیتال می توانند از آن استفاده نمایند.

منبع:

زمان: 13:18:36
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 527
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل