آیفون جدید در جمعه سیاه نایاب شد

بی بدیل پرداز: خیلی از خریدارانی که خواهان تازه ترین مدلهای گران آیفون بودند، از جمعه سیاه فروشگاه های آمریکا دست خالی برگشتند.
آیفون جدید در جمعه سیاه نایاب شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، دان ایوز، تحلیلگر شرکت وِدباش سکیوریتیز در یادداشتی نوشت: کمبود آیفون شدت گرفته و در خیلی از فروشگاه ها، شعبه های فروش اپل و کانال های آنلاین به چشم می خورد. ما بر این باوریم که با نزدیک شدن به دسامبر، کمبود آیفون ۱۴ پرو برمبنای مدل یا رنگ یا ظرفیت حافظه در خیلی از شعبه های اپل، ۲۵ تا ۳۰ درصد بیش از حد معمول است که در آستانه فصل خرید تعطیلات، نشانه خوبی برای اپل نیست.

ارزش سهام اپل بعد از اینکه یک منبع مطلع در فاکسکان (تولیدکننده اصلی محصولات اپل) به رویترز اظهار داشت: به سبب اعتراض کارکنان در کارخانه بزرگ این شرکت، تولید آیفون ممکنست کمتر شود، دو درصد سقوط کرد.

اپل در اطلاعیه ای در هفتم نوامبر اعلام نموده بود انتظار می رود مدلهای آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس به تعداد کمتر از پیش بینی این شرکت، به بازار عرضه شوند.

کارخانه فاکسکان در چین مدلهای گرانقیمت اپل همچون آیفون ۱۴ پرو را تولید می کند. این کارخانه که بزرگترین کارخانه تولید آیفون اپل در جهان است، با محدودیت های سخت گیرانه کووید ۱۹ کلنجار می رود که موجب نارضایتی کارگران و مختل شدن تولید در آستانه کریسمس و تعطیلات سال نوی چینی شده است.

فروشگاه زنجیره ای "بِست بای" آمریکا هفته گذشته درباره ی کمبود مدلهای گرانقیمت آیفون در فصل خرید تعطیلات امسال هشدار داده بود.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگر وِدباش پیش بینی نمود حدود هشت میلیون دستگاه آیفون در مناسبت جمعه سیاه فروخته شده است که کمتر از ۱۰ میلیون دستگاه در سال قبل بوده است. زمان انتظار برای آیفون ۱۴ پرو در وب سایت اپل حالا به ۴۰ روز رسیده و زمان انتظار احتمالاً در هفته های آتی که مصرف کنندگان بیشتری تلاش می کنند این مدل را برای هدیه دادن خریداری کنند، افزایش می یابد.
زمان: 19:47:57
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 274
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آنلاین , اپل , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل