امنیت غذایی کشور با غنی سازی خاک تأمین شد

توسط یك شركت دانش بنیان؛
به گزارش بی بدیل پرداز، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی به وسیله غنی سازی کودهای مورد نیاز صورت می گیرد.
امنیت غذایی کشور با غنی سازی خاک تأمین شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمید دنیائی داریان عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان، ضمن اشاره به اینکه برای سنتز و انتقال مواد مغذی در گیاه لازم است تا غنی سازی صورت گیرد، اظهار داشت: غنی سازی خاک در رفع آثار سو عدم تعادل برخی از عناصر غذایی گیاه در خاک عمل می کند و در تنظیم فعالیت جذب آب موثر است.
وی اضافه کرد: پتاسیم مقاومت گیاهان را در مقابل کم آبی و خطرات سرما زدگی بالا می برد، کیفیت و خاصیت انبارداری را کنترل و عمل فتوسنتز را تشدید می کند.
دنیایی با اشاره به اینکه جلبک ها نخستین زنجیره غذایی و مغذی ترین منبع غذای موجود در جهان هستند، اظهار داشت: جلبک ها حاوی بیشترین و قابل جذب ترین پروتئین گیاهی هستند که تمامی مواد شیمیایی قوی موثر یک گیاه مثل بتاکاروتن را داراهستند، به صورتی که بتاکاروتن حاصل از آنها تا ۱۰ برابر بیشتر از بتاکاروتن معمولی در مقابل سرطان موثر و برای بدن سودمند هستند و غنی سازی از این طریق صورت می گیرد.
به گفته عضو هیات مدیره شرکت دانش بنیان، جلبک ها در تغذیه دام طیور و آبزیان - افزایش کیفیت محصول گوشت، نقش بسیار موثری دارند و در صنایع غذایی بعنوان مکمل های غذایی، در تهیه کود بعنوان منبع انرژی، در تهیه هیدروژن، در داروها، لوازم آرایشی و بهداشتی، در کنترل آلودگی ها و تصفیه فاضلاب ها به کار می روند.

زمان: 12:15:21
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 168
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل