شکایت از مادر فیس بوک برای کنترل پنهانی کاربران آیفون

به گزارش بی بدیل پرداز، دو کاربر فیسبوک از شرکت مِتا پلتفرمز به علت دور زدن پنهانی کنترل هایی که اپل سال قبل برای پشتیبانی از کاربران آیفون و پیشگیری از ردیابی شدن فعالیت اینترنتی آنها فعال کرد، شکایت کردند.
شکایت از مادر فیس بوک برای کنترل پنهانی کاربران آیفون

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، این دو کاربر فیسبوک در شکایتی که در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو تنظیم کردند، شرکت مِتا پلتفرمز را متهم کردند مقررات حریم خصوصی سال ۲۰۲۱ شرکت اپل را دور زده و قوانین ایالتی و فدرال که جمع آوری غیر مجاز اطلاعات شخصی کاربران را محدود می کند را نقض کرده است. شکایت مشابهی هفته گذشته در همین دادگاه تنظیم شد.

این شکایت ها بر اساس گزارش فلیکس کروس، محقق حریم خصوصی تنظیم شده اند. وی اعلام نموده است که اپلیکیشن های فیسبوک و اینستاگرام شرکت مِتا پلتفرمز برای سیستم عامل iOS اپل، کد جاوا اسکریپتی را در وبسایت هایی که کاربران از آنها بازدید کرده اند، تزریق می کنند و این کد، به این اپلیکیشن ها اجازه می دهد هر فعالیتی که کاربر در هر وب سایتی انجام می دهد همچون وارد کردن کلمه عبور را دنبال کنند.

شرکت مِتا پلتفرمز در واکنش به این گزارش، اذعان کرد که اپلیکیشن فیسبوک، فعالیت مرورگر را مونیتور می کند اما جمع آوری غیرقانونی اطلاعات شخصی کاربران را به گردن نگرفت.

بر اساس این شکایت ها، جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران از اپلیکیشن فیسبوک، به این شرکت کمک کرده است مقرراتی که اپل در سال ۲۰۲۱ اجرا کرد و اپلیکیشن های شخص ثالث را ملزم می کند موافقت کاربران را برای ردگیری فعالیت آنها به صورت آنلاین یا آفلاین دریافت نمایند را دور بزند.

تغییرات حریم خصوصی که اپل صورت داد، توانایی شرکت مِتا پلتفرمز برای جمع آوری اطلاعات کاربران iOS را محدود کرد و در سال نخست اجرای این تغییرات، ۱۰ میلیارد دلار به شرکت مادر فیسبوک و اینستاگرام ضرر زد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در شکایت این دو کاربر آمده است: اپلیکیشن فیسبوک، با گشودن لینکهای وب در مرورگر درون برنامه به جای مرورگر پیش فرض کاربر، مقررات حریم خصوصی اپل را دور می زند.
زمان: 13:55:00
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 256
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل