86 شرکت دانش بنیان در استان البرز

به گزارش بی بدیل پرداز، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود: ۸۶ شرکت دانش بنیان در استان البرز راه اندازی می شود.
86 شرکت دانش بنیان در استان البرز

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجموع اقدامات صورت گرفته برای پشتیبانی از راه اندازی شرکتهای دانش بنیان در کشور سبب شده تا امروز این روند با رشد همراه باشد.
در حال حاضر ۸۶ شرکت دانش بنیان در استان البرز جواز تأسیس خویش را دریافت و الان در دست ساخت هستند. یکی از محورهای فعالیت سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز امسال احصاء و شناسایی واحدهای دانش بنیان است، بر همین مبنا با راه اندازی این تعداد واحد با سرمایه گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومان زمینه اشتغال ۶ هزار نفر فراهم می شود.
تعداد زیادی از این واحدهای دانش بنیان از اواخر سال قبل و تا به امروز و با حمایت های صورت گرفته از جانب دولت مردمی سیزدهم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جواز کسب خویش را دریافت نمودند.
همچنین الان از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی البرز ۱۶۶ واحد در بخش دانش بنیان با میزان اشتغال ۱۴ هزار نفر درحال فعالیت هستند که بر همین مبنا البرز رتبه سوم کشوری را از نظر تعداد واحدهای دانش بنیان دارد.
پیش ازاین تعداد شرکت ها دانش بنیان در استان البرز به عدد ۳۴۵ رسیده بود که از حوزه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک بیشترین استقبال صورت گرفت بود.


منبع:

زمان: 11:52:54
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 356
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل