ترکیب جادویی محقق ایرانی برای حل مشکل یخ زدن بال هواپیماها

۱۰۰برابر قوی تر با ماندگاری بالا؛
به گزارش بی بدیل پرداز، هادی قاسمی محقق ایرانی دانشگاه هیوستون ترکیبی جدید ابداع کرده که با اسپری کردن آن روی بال هواپیماها روند یخ زدایی در هوای سرد به سرعت و دقت صورت می گیرد.
ترکیب جادویی محقق ایرانی برای حل مشکل یخ زدن بال هواپیماها

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، پرواز ایمن هواپیماها در زمستان سرد بستگی به یخ نزدن بال آنها دارد. استفاده از مواد شیمیایی سنگین برای یخ زدایی احتیاج به صرف هزینه و وقت زیادی دارد و به محیط زیست هم صدمه می زند. اما هادی قاسمی ترکیبی را ابداع کرده که قدرت آن برای یخ زدایی صد برابر محصولات مشابه است.
ترکیب مورد اشاره با ایجاد ترک های مداوم و پیش رونده در یخ سطح بال آنها را ذوب می کند. نکته مهم اینست که با اسپری کردن دقیق میتوان روند ایجاد این شکستگی ها را کنترل و مدیریت کرد. ترکیبات متنوع این ماده به دقت درصد بندی و انتخاب شده تا سرعت ایجاد ترک ها هم بالا باشد. بنابراین از چسبیدن یخ به سطح بال هم به خوبی جلوگیری می شود.
یک مزیت دیگر این ضد یخ دوام و ماندگاری بالای آن است که باعث می شود با مصرف مقدار کمی از آن یخ زدایی با موفقیت صورت گیرد. در آزمایش های انجام شده بر روی هواپیماهای بوئینگ در شرایط نامساعد جوی این ترکیب ۱۰۰ برابر قدرتمندتر عمل کرده است.
به گفته هادی قاسمی مهم ترین مزیت این ماده یخ زدا، چسبندگی کم آن و در عین حال دوام و ماندگاری مناسب می باشد. از ماده مذکور میتوان برای یخ زدایی از پره های توربین های بادی هم بهره برد تا روند تولید برق با آنها مختل نشود.

زمان: 10:24:44
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 289
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل