پست غرامت خسارات مشتریان را می پردازد

به گزارش بی بدیل پرداز، مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و ارتباط با مشتریان شرکت ملی پست با اشاره به اینکه مرسولات پستی به واسطه ماهیت انتقال محور، صدمه پذیر هستند، اظهار داشت که این شرکت تلاش می کند مشتریان حداقل صدمه را از فرآیند انتقال مرسولات پستی ببینند، اما درصورت بروز هرگونه خسارت، امکان پرداخت غرامت به آنها وجود دارد.
پست غرامت خسارات مشتریان را می پردازد
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، در ایام گذشته، ویدیویی از یکی از شرکتهای خصوصی حمل و نقل پستی خبرساز شد که نشان می داد کارکنان این شرکت، بسته ها و مرسولات را بدون توجه به محتوا و احتمال ایجاد صدمه دیدگی در این بسته ها، پرتاب می کردند و گویی این اقدام را به صورت یک بازی و شوخی در نظر گرفته بودند، هرچند گسترش این ویدیو در شبکه های اجتماعی، شرکت مذکور را به عذرخواهی از مشتریان واداشت. روز گذشته باردیگر ویدیوی مشابهی از نحوه جابه جایی مرسولات و این دفعه توسط شرکت ملی پست منتشر گردید که بار دیگر حساسیت ها را نسبت به بی توجهی به امانات پستی برانگیخت.
در این خصوص محمد اخلاقی- مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و ارتباط با مشتریان شرکت ملی پست- در گفتگو با ایسنا در رابطه با این ویدیو توضیح داد: این ویدیو در ارتباط با چندین ماه قبل است و همان زمان هم پیگیری های لازم انجام شده و به افراد خاطی تذکر دادیم و با کسانی که اهمال کرده بودند، برخورد کردیم، همینطور هم اکنون آموزش های لازم در اقصی نقاط کشور به کارکنان داده شده است. در عین حال اگر مشتری در این حین متحمل ضرر و زیانی شده بود، جبران خسارت انجام شده است. اما این که پس از چندین ماه این ویدیو در رسانه ها بازنشر شده، جای سوال است.
وی اظهار نمود: موضوعات این چنینی که با مشتری در ارتباط می باشد، به مراتب در شبکه های اجتماعی منتشر می شود و به اطلاع شرکت پست هم می رسد و ازاین رو پیگیری های لازم صورت می گیرد و تمام تلاش ما اینست که هموطنان ما متحمل ضرر نشوند. بنابراین ما در یک سال گذشته، بحث هوشمندسازی را در دستور کار قرار دادیم و فرآیندهای نقل و انتقال، پردازش و بزودی مرحله توزیع ما به صورت هوشمند صورت می گیرد تا فرایند انتقال و پردازش با حداقل وابستگی به نیروی انسانی و با حداکثر کیفیت صورت گیرد.
مدیرکل دفتر مدیریت کیفیت و ارتباط با مشتریان شرکت ملی پست افزود: بعنوان نمونه اواخر سال قبل بود که بزرگ ترین مرکز سورتینگ کشور توسط شرکت ملی پست با بومی سازی فناوری سورتینگ توسط شرکتهای دانش بنیان داخلی پیاده سازی شد و فازهای عملیاتی آن اوایل سال جاری نهایی شد و هم اکنون با ظرفیت کامل مورد بهره برداری قرار گرفته و سبب شده که در فرایند پردازش هم سرعت ما افزایش پیدا کند و هم خطاهای نیروی انسانی کاهش پیدا کند و سیستم های انتقال مختلفی است که در مجموعه شرکت ملی پست قرار گرفته و بحث هوشمندسازی توزیع هم در دستور کار است تا حداقل مشکلات برای مشتریان ما ایجاد شود.
اخلاقی بیان نمود: در چرخه عملیات لجستیک و حمل و نقل، نه فقط در شرکت ملی پست یا در ایران، بلکه در شرکتهای اقصی نقاط دنیا، به علت ماهیت صنعت که نیرومحور است و جابه جایی کالا را می طلبد و به واسطه ابزارهای متنوع انتقال، پذیرفته شده که بخشی از این مرسولات گرفتار خطا می شود و بنابراین است که مکانیزم های جبران خسارت در کل دنیا وجود دارد. گاها حتی بخشی از مرسولاتی که ما به خارج از کشور ارسال می نماییم، گرفتار صدمه می شود و حتی این اتفاق در کشورهای توسعه یافته و پیشرفته هم رخ می دهد و در طول ماه تعداد زیادی مرسوله که باید غرامتش دریافت می شود، وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه این صدمه ها را نمی توان به صفر رساند، اضافه کرد: اما تلاش ما اینست که این صدمه ها به حداقل برسد. سازوکار رسیدن به این هدف هم استفاده از تکنولوژی های نوین در حمل و نقل و جابه جایی مرسولات است. اما هرگاه به مرسوله ای صدمه ای وارد شود، ما آمادگی داریم که جبران خسارت نماییم، کمااینکه این مورد یک رویه مصوب است و در شرکت ملی پست هم پیاده سازی می شود.زمان: 10:28:12
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 380
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل