19 هزار ترابرد از شروع سال انجام شد

بی بدیل پرداز: از شروع سال 1401 تا اختتام تیرماه، 19 هزار و 565 ترابرد تکمیل شده است و مشترکان هر یک از اپراتورها با حفظ شماره خود توانستند از خدمات اپراتور دیگری بهره گیرند.
19 هزار ترابرد از شروع سال انجام شد
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، طرح ترابردپذیری شماره ها (MNP) این امکان را فراهم می آورد که مشترکان با حفظ شماره خود، اپراتور ارائه دهنده خدمات خودرا عوض کرده و از خدمات اپراتور مقصد بهره گیرند. برای اجرای این طرح لازم است که در گام اول مشترک بوسیله مراجعه به سایت یا مراجعه حضوری به دفاتر خدماتی اپراتوری که می خواهد به آن مهاجرت کند، فرم درخواست را تکمیل و به عبارتی برای اجرای این طرح ثبت نام کند. بعد از آن در صورتیکه فرد از شرایط لازم برخوردار باشد بوسیله یک پیامک تأیید ثبت نام او به اطلاعش خواهد رسید.
امکان تغییر اپراتورها بوسیله ترابردپذیری تنها دو بار در سال میسر است و بعد از این تغییرات هزینه تمامی سرویس ها، تماس و پیامک مطابق با اپراتوری که به آن ترابرد شده محاسبه می گردد. همین طور قبل از اجرای طرح ترابردپذیری لازم است مشترک حداقل سه ماه در اپراتور ارائه دهنده خدمات اولیه فعالیت داشته باشد.
البته ممکنست تعدادی از درخواست های ترابرد از طرف مشترکان با موافقت مواجه نشود. احراز نشدن هویت مانند تطابق نداشتن مشخصات اعلام شده با مشخصات دارنده شماره، رعایت نکردن ترابرد نظیربه نظیر مانند درخواست ترابرد سیمکارت دایمی به اعتباری و برعکس، فعال نبودن سیمکارت، فعال بودن کمتر از سه ماه سیمکارت شماره مورد درخواست برای ترابرد و پرداخت نکردن بموقع صورتحساب اولیه صادرشده از اپراتور فرستنده توسط مشترک در سیمکارت های دائمی از دلیلهای رد درخواست ترابرد عنوان شده است.
طبق آخرین آمار اعلامی از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از شروع سال ۱۴۰۱ تا اختتام تیرماه، ۱۹ هزار و ۵۶۵ ترابرد تکمیل شده است. ترابردهای انجام شده به شکل مجزا در جدول زیر آمده است.


منبع:

زمان: 23:11:52
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 405
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اپراتور , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل