فناوری تولید خودروی خودران چین از آمریکا سبقت گرفت

بی بدیل پرداز: چین موفق شده به فناوری پیشرفته تری در حوزه تولید خودرو های خودران برسد و به برنامه های خود در حوزه تولید این نوع خودرو ها شتاب بخشیده است.
فناوری تولید خودروی خودران چین از آمریکا سبقت گرفت

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از رویترز، یکی از شرکت های چینی که در حوزه تولید خودرو های خودران فعال است، بایدو است که زیرمجموعه ای موسوم به جیدو آئوتو را به همین دلیل تأسیس کرده است. این شرکت مدعی است در حوزه ابداع فناوری مورد استفاده در خودرو های خودران یک نسل از رقیب اصلی خود در آمریکا یعنی تسلا جلوتر است.
به گفته روبین لی مدیر اجرائی بایدو این شرکت در حوزه درک خودرو های برقی در مرحله نیمه نهایی و در حوزه درک ماهیت هوشمندی این خودرو ها در مرحله نهایی است.
جیدو به دنبال عرضه ۸۰۰ هزار خودروی رباتیک یا هوشمند در سال ۲۰۲۸ بوده و دومین مدل از خودرو های هوشمند خودرا تا سال ۲۰۲۴ به تولید انبوه می رساند. نخستین مدل خودروی خودران رباتیک این شرکت که هنوز به تولید انبوه نرسیده و با صدور دستورات صوتی کنترل می شود در ماه ژوئن در معرض دید عموم قرار گرفت. تولید انبوه این خودرو که فاقد دستگیره در است از سال ۲۰۲۳ شروع می شود.
بایدو و جیدو با همکاری هم نرم افزار اختصاصی هدایت این خودرو و نیز ۲ رادار لیزری لیدار و نیز ۱۲ دوربین را برای آن ساخته اند. در رادار لیدار بجای امواج رادیویی از نور لیزر استفاده می شود. جیدو مدعی است رادار لیدار این شرکت پیشرفته تر از تسلا است.


منبع:

زمان: 11:34:02
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 311
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: پیشرفت , تولید , دوربین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل