خودروی ون هوشمند حواس پرتی رانندگان را در جاده ها تشخیص می دهد

طرح پلیس انگلیس؛
به گزارش بی بدیل پرداز پلیس بریتانیا درحال آزمایش یک نوع خودروی ون کنار جاده ای هوشمند است که می تواند تشخیص دهد آیا رانندگان در حالیکه پشت فرمان هستند، گوشی در دست دارند یا خیر.
خودروی ون هوشمند حواس پرتی رانندگان را در جاده ها تشخیص می دهد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از انگجت، این طرح به صورت آزمایشی طی مدت سه ماه در بعضی بزرگراه ها و جاده های اصلی در انگلستان اجرا می شود. نتایج این آزمایش به تعیین چگونگی استفاده از این تکنولوژی در آینده کمک خواهد نمود.
این ون همینطور می تواند بررسی کند آیا رانندگان یا مسافران کمربند ایمنی بسته اند یا خیر و مجهز به دوربین های گوناگونی است که از خودرو های عبوری فیلم می گیرند. یک سیستم هوش مصنوعی تصاویر را برای تعیین استفاده سرنشینان از تلفن همراه و کمربند ایمنی تحلیل و بررسی می کند. پلیس می گوید عوامل «جدی ترین نقض هایی» که در جریان هر بررسی مشاهده شوند، امکان دارد تحت پیگرد قانونی قرار گیرند، در حالیکه سایر رانندگان اخطارنامه دریافت خواهند کرد.
حواس پرتی در حین رانندگی به دلیل استفاده از گوشی یک مساله جدی است. در بریتانیا در سال ۲۰۱۹، تعداد ۴۲۰ تصادف رخ داد که علت آنها استفاده راننده از تلفن همراه بود. در همین حال، داده ها نشان داده است ۲۳ درصد از سرنشینان خودروهایی که در تصادفات سال ۲۰۲۰ انگلیس جان خویش را از دست داده اند، کمربند ایمنی نبسته اند.
این آزمایش بخشی از طرح ملی بزرگراه ها برای پیشگیری از مرگ و میر و کاهش صدمات جدی رانندگی تا سال ۲۰۴۰ است. در آزمایش های آینده امکان دارد این ون مجهز به فناوری باشد که می تواند وسایل نقلیه را که خیلی نزدیک به یکدیگر حرکت می کنند، تشخیص دهد.

زمان: 10:44:49
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 204
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل