ارتباط مستقیم ماهواره های نظامی با لیزر

یک جفت ماهواره نظامی که سال قبل پرتاب شد، آزمایشی را برای برقراری ارتباطات ماهواره ای متقابل با بهره گیری از لیزر در فضا با موفقیت به انتها رساند.
ارتباط مستقیم ماهواره های نظامی با لیزر

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، شرکت CACI سازنده پایانه های نوری کراس بیم با صدور یک بیانیه مطبوعاتی این خبر را اعلام نمود و افزود فناوری این شرکت تا بدان حد پیشرفته است که برقراری لینک های چندگانه برای ارتباط بین ماهواره ها و البته لینک های دوطرفه برای ارتباط با زمین را ممکن می کند.
در حالی که شرکت های خصوصی جهت راه اندازی خدمات ماهواره های جدید در مدار زمین عجله دارند، فناوری ارتباطات عمدتا در شش دهه اخیر ثابت مانده است. در صورتیکه سرعت ارتباطی ماهواره ای بطور قابل توجهی بهبود یافته، یک ماهواره هنوز باید برای برقراری ارتباط با یک ماهواره دیگر به یک ایستگاه زمینی بر روی زمین پیامی ارسال نماید، حتی اگر فقط چند کیلومتر دورتر از ماهواره ای در همان مدار باشد.
شرکت CACI International مستقر در ویرجینیا به دنبال تغییر این وضعیت است و الان پیوندهای مستقیم بین ماهواره ای را با موفقیت عملیاتی کرده است.
CACI پایانه های نوری CrossBeam را بر روی ماهواره ها مستقر می کند تا ارتباطات نوری بین ماهواره ای را فعال کند. این شرکت ادعا می کند فناوری آن می تواند اتصالات متقاطع ماهواره ای و همین طور پیوندهای ماهواره ای دو سویه با زمین را با بهره گیری از سیستم هایی که پیچیدگی کمتر، اندازه و وزن کوچک تر، نیاز به انرژی کمتر، و در نتیجه کارکرد ارزان تر دارند، امکان پذیر کند.
CACI با همکاری آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (دارپا) و آژانس توسعه فضایی (SDA)، دو ماهواره به اسامی Able و Baker مجهز به این پایانه های نوری را در ژوئن سال قبل پرتاب کرد.
در ۱۴ آوریل امسال، این دو ماهواره پایانه های نوری خودرا در فاصله ۱۰۰ کیلومتری فعال کردند و بیش از ۴۰ دقیقه با هم ارتباط برقرار کردند. از لیزرهای مادون قرمز برای مشاهده بیش از ۲۰۰ گیگابیت داده استفاده شد که ابتدا کدگذاری شده و سپس به گیرنده ماهواره دیگر ارسال و سپس با موفقیت دریافت شدند.

زمان: 11:32:47
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 188
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: پیشرفت , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل