وزیر ارتباطات: پهنای باند را کاهش ندادیم

در حاشیه جلسه دولت
بی بدیل پرداز: وزیر ارتباطات کاهش پهنای باند اینترنت در کشور را تکذیب نمود.
وزیر ارتباطات: پهنای باند را کاهش ندادیم
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه حیاط دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره کندی اینترنت اظهار نمود: تکذیب می کنم که پهپاد باند کشور را کاهش داده ایم. به اندازه نیاز کشور پهنای باند تامین می شود. کندی و تندی اینترنت باید ملاک داده باشد. الان مراجعی در دنیا هستند که سرعت اینترنت را می سنجند، روز گذشته اعلام گردید رتبه ایران حتی یک پله افزایش داشته و به رتبه ۷۳ ام رسیده است.
وی افزود: در زمینه ارتباطات ثابت به شدت مشکل داریم و این مشکل به امروز و روز گذشته تعلق ندارد. سرعت میانگین ما در این عرصه حدود۱۰ است در حالی که این سرعت در جهان ۶۰ است و رتبه ایران ۱۴۴ است.
وزیر ارتباطات با اعلان اینکه در زمینه موبایل روز به روز تقاضا بیشتر می شود، اضافه کرد: ارتباطات تلفن همراه کشش ندارد و توسعه پیدا نکرده است، البته ما فرکانس های جدید را به اپراتورها واگذار کرده ایم. ارتباطات سیار مبتنی بر واگذاری فرکانس محدودیت دارد و پهنای باند مشخصی دارد. راه حل اساسی حل مشکل سرعت اینترنت، ارتباطات ثابت پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری است که روز گذشته با ۹ اپراتور تفاهم نامه امضا کردیم و ۸/۵ میلیون پورت به آنها دادیم تا اجرا کنند. بسته حمایتی خوبی برای کسانی که دراین زمینه راه اندازی پورت فیبر نوری فعالیت کنند، تهیه شده است و دولت حدودا از یک سوم درآمد خود دراین زمینه صرف نظر کرده است تا این پروژه شتاب بگیرد و سرعت آن به گیگ برسد.
زارع پور افزود: تست سرعتی که روز گذشته در بوشهر انجام شد حدود۹۰۰ مگابیت بر ثانیه بود یعنی نود برابر آنچه حالا مردم تجربه می کنند. قبلا در قم، مشهد و رشت هم تست کرده ایم.
منبع:

زمان: 22:31:03
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 203
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل