صعود سه پله ای سرعت اینترنت موبایل در ایران

بی بدیل پرداز: هم اکنون میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران 25.19 مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به 70 از میان 138 کشور رسانده است و در مقایسه با ماه گذشته، سرعت موبایل ایران سه پله صعود کرده است.
صعود سه پله ای سرعت اینترنت موبایل در ایران
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همیشه برای کاربران دغدغه بوده و یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و وب سایت Speedtest فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.
البته در صورتیکه تا قبل از این، میانگین سرعت در این وب سایت مورد استفاده قرار می گرفت، از این پس رتبه بندی ها برمبنای میانه سرعت است تا سرعت هایی را که کاربر احتمالاً تجربه می کند، به بهترین شکل منعکس کند. بنا بر این نمی توان آمار سرعت فعلی اینترنت را با آمار قبلی مقایسه کرد.
طبق آخرین آمار انتشار یافته در اسپیدتست، تا ماه نوامبر سال ۲۰۲۱، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۲۹.۰۶ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۵۳ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود، ۵۸ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۴.۲۷ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه است.


رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه سپتامبر ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۳۶.۴۲ مگابیت برثانیه)، نروژ (۱۱۶.۶۶ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۰۴.۹۸ مگابیت برثانیه)، قطر (۹۷.۹۰ مگابیت برثانیه)، و چین (۹۶.۸۴ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۱۸۴.۶۵ مگابیت برثانیه)، شیلی (۱۷۳.۰۹ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۷۱.۳۷ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۱۵۸.۱۹ مگابیت برثانیه) و دانمارک (۱۵۲.۳۱ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
متوسط سرعت موبایل در ایران
هم اکنون میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۵.۱۹ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۹۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۱ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۰ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است و در مقایسه با ماه گذشته، سرعت موبایل ایران سه پله صعود کرده است.


همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از اوکراین، کوزوو و بوسنی و هرزگوین کندتر و از مالزی و تونس سریع تر است.


هم اکنون در زمینه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۹.۸۵ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۳۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۲ از میان ۱۸۱ کشور می رساند و در مقایسه با ماه گذشته، اینترنت ثابت ایران یک پله صعود کرده است.


منبع:

زمان: 22:16:27
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 221
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اینترنت , تجربه , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: