بازی جنگی حمله به ماهواره ها توسط نیروی فضایی ارتش آمریکا

نیروی فضایی ارتش آمریکا درحال بررسی میزان پایداری و مقاومت ماهواره های این کشور در مقابل تهدیدات ناشی از حملات چین و روسیه به آنها در خارج از جو زمین است.
بازی جنگی حمله به ماهواره ها توسط نیروی فضایی ارتش آمریکا

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از رویترز، تنها چند هفته بعد از آنکه روسیه یکی از ماهواره های قدیمی خودرا در فضا نابود کرد، ارتش آمریکا به فکر افتاد تا یک بازی جنگی را جهت بررسی نتایج حمله به ماهواره های خود توسط کشورهای متخاصم شروع کند.
شبیه سازی های کامپیوتری شامل بررسی سرنگونی بالقوه ماهواره های ردیاب موشک ایالات متحده، ارسال پارازیت بر روی ماهواره ها و تحقیق درمورد دیگر «اثرات» جنگ الکترونیکی است که همچون تاکتیک های احتمالی در جنگ فضایی و ماهواره ای هستند.
در جریان این بازی جنگی از ماهواره های واقعی استفاده نشد. این سیزدهمین تمرین از این دست و سومین تمرینی بود که در آن متحدان آمریکا مانند بریتانیا، کانادا و استرالیا شرکت داشتند.
این بازی جنگی در شرایطی انجام شد که پیش نویس بودجه سال ۲۰۲۳ دولت بایدن درحال شکل گیری است و وزارت دفاع آمریکا امیدوار است با دریافت بودجه بیشتر بتواند در مقابل چین و روسیه بازدارندگی بوجود آورد.
نظامیان ارشد آمریکا تابحال بارها از نیاز بیش از پیش به انعطاف پذیر کردن شبکه ماهواره ای ایالات متحده در مقابل حمله و افزایش آموزش دراین زمینه سخن گفته اند. ماهواره ها برای ارتباطات نظامی، ناوبری و موقعیت یابی جهانی و طراحی سیستم های زمان بندی که در صورت وقوع جنگ مورد نیاز هستند، حیاتی هستند.
در بازی جنگ فضایی ۱۰ روزه تلاش شد تا توانایی جنگی ایالات متحده در فضا شبیه سازی شود. این تمرین آموزشی شامل درگیری با یک گروه متخاصم بود که توانایی آن برمبنای قابلیت های فضایی روسیه یا چین بازسازی شده بود.

زمان: 16:32:58
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 219
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: