ایرانسل می تواند نخستین اپراتور خدمات دیجیتال ایران باشد

وزیر ارتباطات:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساختمان مرکزی ایرانسل بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات ایرانسل قرار گرفت.
ایرانسل می تواند نخستین اپراتور خدمات دیجیتال ایران باشد
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی ایرانسل، در ابتدای این مراسم با میزبانی دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، طرح توسعه زیرساخت های شبکه‌ی ملی اطلاعات به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عرضه شدند.
در ادامه‌ی این مراسم، مهندس علیرضا حسنی سعدی مدیرکل عملیات شبکه‌ی ایرانسل، گزارشی از مرکز عملیات شبکه‌ی ایرانسل (NOC) و «سامانه‌ی نگهداری دیجیتال شبکه (Digital Maintenance)» ایرانسل به وزیر ارتباطات عرضه کرد و مهندس محسن یوسف پور مدیرکل راهکارهای سازمانی ایرانسل، به بیان طرح همکاری مشترک ایرانسل و شرکت فولاد مبارکه‌ی سپاهان برای تحول دیجیتال در این شرکت، بر اساس 5G پرداخت.
افتتاح آنلاین هشتمین سایت 5G ایرانسل
بخش بعدی این مراسم، به افتتاح آنلاین هشتمین سایت 5G ایرانسل اختصاص داشت.
این سایت، هشتمین سایت نسل پنج ایرانسل است و در یک منطقه‌ی پرترافیک در شهر اندیشه واقع در غرب استان تهران، با هدف ارائه‌ی بهترین تجربه‌ی زندگی دیجیتال به مشترکان ایرانسل در این منطقه، به راه افتاده است.
ایرانسل که در ادامه‌ی رویکرد خود در خصوص ارائه‌ی جدید ترین فناوری های جهانی در ایران، از سال ۱۳۹۵، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکتهای معتبر بین المللی شروع کرده بود موفق شد تا در اول مرداد ۱۳۹۹، برای اولین بار در ایران، خدمات 5G را به صورت تجاری عرضه نماید.
هفتم مرداد ۱۳۹۹، دومین سایت تجاری 5G ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل رونمایی گردید و ۲۱ آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری نسل پنج ایران که اولین سایت outdoor نسل پنج بود، به بهره برداری رسید.
چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به صورت آنلاین راه اندازی شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم قرار گرفت.
پنجمین سایت 5G ایران و ایرانسل نیز، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت.
ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، در جزیره ;da راه اندازی شد.
هفتمین سایت 5G ایرانسل هم در محوطه‌ی باز دانشگاه فردوسی مشهد راه اندازی شده و خدمات آن در اختیار زائرین و مجاوران آستان قدس رضوی و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفت.
ایرانسل، در روز اول مرداد ۱۴۰۰ موفق شد تا بار دیگر، رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کند
ایرانسل الان، با داشتن هشت سایت تجاری نسل پنج، رکورددار سرعت و تعداد سایت های تجاری 5G در ایران نخستین عرضه دهنده‌ی 5G در ایران است.
بهره برداری از مدرسه‌ی ایرانسل در توحیدآباد خاش
افتتاح آنلاین مدرسه‌ی ایرانسل در روستای توحیدآباد خاش، بخش بعدی این مراسم بود.
افتتاح سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در مازندران
در ادامه‌ی این مراسم، سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در روستای «آغوز دره» شهرستان گلوگاه استان مازندران، با حضور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران، فرماندار شهرستان گلوگاه، بخشدار مرکزی گلوگاه و مدیران محلی، به بهره برداری رسید.
کلنگ زنی مرکز سوئیچینگ داده‌ی غرب کشور
بخش بعدی این مراسم، کلنگ زنی مرکز سوئیچینگ داده‌ی غرب کشور ایرانسل در همدان با پیام آنلاین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود.
مدیرعامل ایرانسل: برای توسعه اقتصاد دیجیتال، تحقق دولت الکترونیک و تحول دیجیتال، در کنار وزارت ارتباطات هستیم
مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، طی سخنانی، ضمن تشکر از حضور وزیر ارتباطات در شرکت ایرانسل، عنوان کرد: ایرانسل در طول چند سال قبل تمامی تلاش خویش را به کار گرفته تا بیشترین تعامل را برای انجام تعهدات با وزارت ارتباطات داشته باشد. ما مهم ترین تعهد خویش را در بخش شبکه ملی اطلاعات و پروژه توسعه ارتباطات روستایی (USO) می دانیم و تلاش می نماییم هر روز بهتر از گذشته، این تعهدات را عملیاتی کرده و آنرا بر مبنای برنامه زمان بندی پیش ببریم.
مدیرعامل شرکت ایرانسل خطاب به وزیر ارتباطات تاکید کرد: تلاشمان این است که در کنار دولت سیزدهم که دولتی مردمی، پرکار، عملگرا و امیدوار به آینده است، آینده بهتری را برای مردم کشورمان رقم بزنیم و تشریف فرمایی شما به شرکت ایرانسل، نشان از اهمیتی دارد که به این مجموعه می دهید.
وزیر ارتباطات خطاب به ایرانسل: هر جا اراده کردید، توانستید کار و زندگی مردم را با فناوری تسهیل کنید
در این مراسم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با ابراز خرسندی از این که از نزدیک با دستاوردهای شرکت ایرانسل آشنا شده است، تاکید کرد: دستاوردهای ایرانسل در جهت افزایش کیفیت ارتباطات و کیفیت زندگی مردم دنبال می شود و باید از زحمات این مجموعه و جوانان خوش فکری که هدفشان عرضه خدمات باکیفیت به مردم است، تشکر کنم.
زارع پور ضمن اشاره به نقش کلیدی اپراتورها بخصوص ایرانسل در توسعه خدمات شبکه و سرعت دسترسی، اظهار داشت: شما موتور این حرکت هستید و می توانید در رسیدن به این هدف مؤثر باشید. توقع از ایرانسل این است که برای ارتقای کیفیت شبکه، روز به روز تلاش کند.
زارع پور ضمن اشاره به ارائه‌ی سامانه‌ی تبادل API توسط ایرانسل و هم فراهم کردن بستر احراز هویت یکپارچه جهت استفاده از خدمات کسب وکارهای دیجیتال متعدد از راه سوپراپلیکیشن ایرانسل من، ضمن ابراز شادمانی از ارائه‌ی این خدمات توسط ایرانسل، با اشاره به اینکه برنامه‌ی ما این است که ان شاءالله تمام خدمات دولتی را اولاً الکترونیک نماییم و سپس به شکل API در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم که روی آن، خدمات ارزش افزوده ارائه نمایند.
وزیر ارتباطات ضمن اشاره به این که 5000 روستا الان دارای هیچگونه ارتباطی نیستند، اظهار داشت: باید ارتباطات این روستاها در سقف زمانی تعهد شده که آخر سال 1401 است، با کمک شما راه اندازی شود و این شدنی است، بخصوص در شرایط فعلی که زندگی و آموزش مردم به ارتباطات گره خورده است.
زارع پور در مورد کندی شبکه شاد و گلایه مردم از این اپلیکیشن هم اظهار داشت: از دوستان اپراتورهای همراه اول و ایرانسل می خواهیم این مورد را بررسی نموده و در صورتیکه مشکلی در مورد اپلیکیشن، زیرساخت پردازشی و زیرساخت ارتباطی وجود دارد، آنرا رفع کنند و خطاب به مدیرعامل ایرانسل تاکید کرد: مأموریت ویژه ای به همکارانتان بدهید تا اشکالات شبکه شاد به سرعت برطرف شود.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

زمان: 23:40:22
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 232
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپراتور , اپل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: