جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای شکار یک گروه هکری

به گزارش بی بدیل پرداز وزارت خارجه آمریکا یک جایزه ۱۰ میلیون دلاری را برای اطلاعات منتهی به شناسایی یا موقعیت مکانی سردسته های گروه هکری دارک ساید که گفته می شود در روسیه مستقر هستند، اعلام نمود.
جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای شکار یک گروه هکری

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، اف بی آی اعلام نموده است گروه دارک ساید مسئول حمله سایبری ماه مه به شرکت کلونیال پایپ لاین بوده که سبب تعطیلی چند روزه سیستم خط لوله سوخت رسانی این شرکت و افزایش قیمتهای بنزین و کمبود آن در کرانه شرقی آمریکا شد.

وزارت خارجه آمریکا همینطور یک جایزه پنج میلیون دلاری را برای اطلاعات در ارتباط با دستگیری یا محکومیت هر فردی در هر کشوری که بخواهد در حملات باج افزاری گروه دارک ساید مشارکت کند، اعلام نمود.

این وزارت خانه در اطلاعیه ای اعلام نمود آمریکا با عرضه این جایزه، تعهد خویش را برای پشتیبانی از قربانیان باج افزار در سرتاسر جهان در مقابل خلافکاران سایبری نشان داده است.

شرکت کلونیال پایپ لاین اعلام نمود که حدود پنج میلیون دلار بیتکوین به هکرها داده است تا به سیستمهای خود باردیگر دسترسی پیدا کند. وزارت دادگستری آمریکا در ژوئن حدود ۲.۳ میلیون دلار از این باج را پس گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، وزارت خارجه آمریکا در ژوئیه یک جایزه ۱۰ میلیون دلاری را برای اطلاعات منتهی به شناسایی یا موقعیت مکانی هر فردی که به شکل مستقیم یا تحت کنترل یک دولت خارجی در فعالیتهای سایبری مخرب ضد زیرساختهای حساس آمریکا مشارکت می کند، اعلام نمود.
زمان: 21:14:07
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 224
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: باج افزار , سئو , سایبر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: