قطره آهن نانویی تولید شد

بی بدیل پرداز: یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید قطره آهن خوراکی با بهره مندی از فناوری لیپوزم شده است.
قطره آهن نانویی تولید شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، سید محسن صادق زاده، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: فناوری لیپوزم به ما این امکان را می دهد تا ذرات آهن را درون یک لایه فسفولیپیدی قرار دهیم و با این کار یک ساختار معدنی، که جذب سختی و کُندی در بدن دارد، به یک ذره آلی تبدیل می شود که جذب بسیار سریع خواهد داشت و سازگاری بیشتری برای بدن انسان دارد.
صادق زاده اظهار داشت: به طور معمول قطره های آهن دندان را سیاه می کند بدین جهت ما به دنبال محصولی بودیم که بتواند این مشکل را حل کند. در قالب پروژه های مطالعات دانشگاهی این مسئله عنوان شد و تحقیقات دامنه داری روی آن صورت گرفته و در نهایت موفق شدیم تا از لیپوزم برای کپسوله کردن آهن استفاده نمائیم.
به گفته وی، این فناوری به شکلی توسعه یافت که امکان تجاری سازی فراهم شده و هم اکنون قرارداد برای تولید انبوه این محصول با یکی از شرکت های دارویی منعقد شده است و به زودی این محصول به تولید انبوه می رسد. البته تولید آزمایشی آن با موفقیت انجام شده و گواهی نانومقیاس این فناوری نیز دریافت شده است.
این دانش آموخته پسادکتری رشته شیمی دارویی دانشگاه تهران اضافه کرد: این محصول برای سه گروه سنی توسعه یافته است، بصورت قطره خوراکی برای کودکان زیر دو سال، بصورت شربت برای کودکان و نوجوانان و برای بزرگسالان نیز این محصول بصورت پودر عرضه می شود.
به گفته مدیرعامل شرکت، استفاده از مکمل های آهن در بعضی افراد سبب نفخ می شود که این قطره آهن نانویی چنین مشکلی را ایجاد نمی نماید.


منبع:

زمان: 16:59:21
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 186
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: