۱۳۳ میلیون خط تلفن همراه در کشور فعال است

به گزارش بی بدیل پرداز آمار منتشرشده درباره وضعیت توسعه تلفن همراه از آن حکایت می کند که خطوط فعال تلفن همراه تا آخر سه ماهه دوم سال ۱۴۰۰، به ۱۳۳ میلیون و ۹۸ هزار و ۱۶۸ عدد رسیده که ضریب نفوذ را به ۱۵۶.۶۴ درصد می رساند.
۱۳۳ میلیون خط تلفن همراه در کشور فعال است
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، خصوصیت هایی همچون تعداد خطوط واگذارشده، ضریب نفوذ، تعداد کشورهای دارای ارتباط رومینگ، میزان پوشش جاده ای، درصد پوشش جمعیتی، شهر و روستاهای زیر پوشش و درصد مکالمات موفق در هر یک از اپراتورها متفاوت می باشد که می تواند آنها را از هم متمایز کند.
مطابق آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره وضعیت توسعه تلفن همراه در سه ماهه دوم سال ۱۴۰۰، خطوط واگذارشده دائمی ۲۸ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۲۳۱ عدد و خطوط واگذارشده اعتباری ۱۷۹ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۶۹۳ عدد است که مجموع خطوط واگذارشده دائمی و اعتباری را به ۲۰۷ میلیون و ۷۵۲ هزار و ۹۲۴ می رساند.
از میان خطوط واگذارشده، ۲۵ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۴۶۳ خط دائمی فعال و ۱۰۷ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۷۰۵ خط اعتباری فعال وجود دارد که مجموع خطوط دائمی و اعتباری فعال را به ۱۳۳ میلیون و ۹۸ هزار و ۱۶۸ عدد می رساند. همینطور ضریب نفوذ تلفن همراه تا آخر سه ماهه دوم سال ۱۴۰۰، ۱۵۶.۶۴ درصد است.


در اپراتور همراه اول، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا آخر سه ماهه دوم سال ۱۴۰۰ به ۲۱ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۶۲۵ رسیده که از این میان تعداد ۲۰ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۵۶۰ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری هم به ۸۲ میلیون و ۴۰۱ هزار و ۴۳۸ عدد رسیده که از این میان ۵۰ میلیون و ۸۵۲ هزار و ۹۴۷ خط فعال است.
طبق این آمار، ۹۶.۵ درصد زیر پوشش 2G و ۸۵ درصد زیر پوشش 3G و ۸۱ درصد زیر پوشش 4G قرار دارند. همینطور تعداد شهرهای زیر پوشش تا آخر سه ماهه دوم به ۱۳۹۵ و تعداد روستاهای زیر پوشش به ۴۴ هزار و ۹۱۸ رسیده است. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی هم به ۸۲ هزار و ۱۴۶ کیلومتر رسیده است.


در اپراتور ایرانسل، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا آخر سه ماهه دوم سال ۱۴۰۰ به شش میلیون و ۷۱۳ هزار و ۹۰۳ رسیده که از این میان تعداد چهار میلیون و ۶۲۹ هزار و ۶۹۰ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری هم به ۸۸ میلیون و ۶۴۱ هزار و ۳۰۰ عدد رسیده که از این میان ۵۲ میلیون و ۵۸ هزار و ۸۲۶ خط فعال است.
طبق این آمار، ۸۷.۲۱ درصد زیر پوشش 2G و ۸۳.۶ درصد زیر پوشش 3G و ۶۱ درصد زیر پوشش 4G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی هم به ۶۴ هزار و ۱۵۳ کیلومتر رسیده است.


در اپراتور رایتل، تعداد خطوط واگذارشده دائمی تا آخر سه ماهه دوم سال ۱۴۰۰ به ۲۸۴ هزار و ۷۰۳ رسیده که از این میان تعداد ۱۷۸ هزار و ۲۱۳ خط فعال است. خطوط واگذارشده اعتباری هم به هشت میلیون و ۴۰۴ هزار و ۹۵۵ عدد رسیده که از این میان چهار میلیون و ۹۷۰ هزار و ۹۳۲ خط فعال است.
طبق این آمار، ۵۶.۹ درصد زیر پوشش 3G و ۱۵.۷ درصد زیر پوشش 4G قرار دارند. میزان پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی هم به ۲۰ هزار و ۹۰۸ کیلومتر رسیده است.


منبع:

زمان: 11:53:05
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 233
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: