اعمال کنترل روی سیستم کاربران با لطمه پذیری های ادوبی

بی بدیل پرداز: لطمه پذیری های محصولات ادوبی شناسایی شده که مهاجم با بهره برداری از آنها قادر به اجرای کد ازراه دور و اعمال کنترل کامل روی سیستم لطمه پذیر خواهد بود.
اعمال کنترل روی سیستم کاربران با لطمه پذیری های ادوبی
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، کم توجهی کاربران در بروزرسانی آنتی ویروس و مرورگر، موجب آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها می شود که از میان رفتن اطلاعات ذخیره شده را در پی دارد. قربانیان فضای مجازی با بی توجهی بوسیله باز کردن پیوست ایمیل های اسپم یا لینک های درون آنها، باز کردن فایل های دانلود شده آلوده از سایت های نامعتبر یا کلیک روی لینک های مخرب، بوسیله توزیع تبلیغات آلوده، آلودگی بوسیله هک و نفوذ به سیستم ها؛ به ویژه سیستم هایی که لطمه پذیری آنها وصله نشده است، مورد سو استفاده قرار می گیرند.
اخیراً بروزرسانی هایی جهت وصله لطمه پذیری های موجود در محصولات از شرکت Adobe انتشار یافته است که مهاجم با بهره برداری از این لطمه پذیری ها قادر به اجرای کد ازراه دور و اعمال کنترل کامل روی سیستم لطمه پذیر خواهد بود.
این محصولات شامل ادوبی آکروبات، ادوبی ریدر، ادوبی کانکت، ادوبی ریدر موبایل و ادوبی کامرس می شود. مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) به کاربران سفارش کرده است جهت کاهش بهره برداری موفق از این لطمه پذیری ها، وصله های منتشرشده را در سیستم خود اعمال کنند. برخی لطمه پذیری های مهم تر وصله شده در این بروزرسانی ها در جدول زیر آورده شده است.


اصلاحیه امنیتی مایکروسافت در ماه اکتبر
همین طور مایکروسافت در اصلاحیه امنیتی خود ۷۴ لطمه پذیری (شامل چهار لطمه پذیری روز صفرم) را برطرف کرده است. از این ۷۴ لطمه پذیری، سه مورد دارای درجه حساسیت بحرانی، ۷۰ مورد دارای درجه حساسیت مهم و یک مورد دارای درجه حساسیت کم خطر طبقه بندی شده اند. بنا بر این مایکروسافت اکیداً سفارش به بروزرسانی فوری در محصولات تحت تاثیر داشته است.
لطمه پذیری روز صفر به این معناست که تا کنون هیچ راهکاری برای آن ارائه نشده و یا شما صفر روز فرصت پیدا کردن راه حل دارید. یکی از ملاک های پشتیبانی از بدافزارها، تعداد بالای روز صفری است که در آن پشتیبانی می شوند. اغلب لطمه پذیری های روز صفر توسط گروههای هکر تحت حمایت دولت ها یا گروههای تروریستی بزرگ کشف می شوند و مورد سوءاستفاده قرار می گیرند.
منبع:

زمان: 23:24:52
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 237
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: ایمیل , بدافزار , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: