یک ماده اساسی برای رشد طیور تولید شد

توسط یك شركت دانش بنیان؛
پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان کولین کلراید که ماده اساسی برای رشد طیور است را به تولید رساندند.
یک ماده اساسی برای رشد طیور تولید شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی و فناوری، مرتضی یوسفی عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: بعد از تحقیقات گسترده در این شرکت موفق به تولید «کولین کلراید» بعنوان یک ماده مغذی ضروری برای رشد مطلوب حیوانات به ویژه طیور شدیم و بزودی کارخانه تولید انبوه آن راه اندازی می شود.
وی با اعلان اینکه کولین کلراید مکمل غذای دام است که تاییدیه دانش بنیان کسب کرده است، اظهار داشت: این محصول در خلوص بالا کاربرد دارویی نیز دارد و می تواند در عرصه درمانی هم به کار گرفته شود. در این راستا نیاز است تا کولین کلراید به خلوص حدود ۹۸ درصد برسد. جهت استفاده از کولین کلراید برای ترکیب کردن با ذرت و نهاده دامی این محصول به خلوص حدود ۷۰ درصد می رسد.
این فعال دانش بنیان اشاره کرد: کمبود کولین کلراید علاوه بر کاهش رشد، در طیور موجب بروز پروسیس می شود بدین جهت تولید این ماده می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.
یوسفی اضافه کرد: سالانه حدود ۱۲ هزار تن کولین کلراید وارد کشور می شود که با راه اندازی کارخانه تولید کولین کلراید می توان در این حوزه به سمت خودکفایی حرکت کرد. قیمت هر کیلو از این محصول حدود ۵ دلار است اما در این شرکت با قیمتی حدود یک دلار تولید می شود.

زمان: 12:42:05
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 247
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: