نقش پست در دوران کرونا بسیار ویژه است

مدیركل پست خوزستان عنوان كرد
به گزارش بی بدیل پرداز خوزستان مدیرکل پست خوزستان اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا، ترافیک خدمات تجارت الکترونیک در خوزستان، هفت برابر شده است.
نقش پست در دوران کرونا بسیار ویژه است

مهران حموله در نشست خبری که امروز، ۱۷ مهرماه به مناسبت روز جهانی پست در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: نوآوری کلید بازگشت به وضعیت عادی، شعار سال جاری پست است و با عنایت به اینکه عصر نوین شبکه پستی مبتنی بر طرح تحول دیجیتال است، در چند سال قبل رویکرد ما هم بر این مسئله بوده است و بطور قطع سال جاری این مورد شتاب خواهد گرفت.

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، وی ضمن اشاره به بحث خدمات نیابتی سازمان ها توسط پست، اضافه کرد: سازمان ها و ادارات باید در جهت عرضه خدمات دولت الکترونیک، آمادگی داشته باشند تا خدمات الکترونیکی و فیزیکی خویش را که در بستر الکترونیک قابل انجام است به پست واگذار کنند.

مدیرکل پست خوزستان اظهار داشت: هم اکنون ۱۲۰ خدمت نیابتی توسط پست خوزستان به نیابت از سازمان های استان انجام می شود و تلاش خواهیم کرد این خدمات را ارتقا دهیم.

حموله اظهار داشت: پست با عرضه خدمات نیابتی نقش بسیار موثری در کاهش تردد، حفظ محیط زیست، افزایش بهره وری و... دارد و در تلاش هستیم تا عرضه این خدمات نیابتی را در سطح استان افزایش دهیم.

وی ضمن اشاره به انتشار کرونا و اثر آن بر زندگی مردم و پست، افزود: با انتشار کرونا در سرتاسر جهان و ایران، خیلی از سازمان ها تعطیل و نیمه تعطیل شدند اما پست در این زمان دو سال شاهد رشد ۳ برابری ترافیک کاری بوده و در این حوزه اعتماد مردم به پست هم افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل پست خوزستان اظهار داشت: پارسال ترافیک کاری پست استان بشکلی افزوده شد که در یک بازه زمانی، زیرساخت های پست به شکلی پاسخگوی نیاز مردم بخصوص در بستر تجارت الکترونیک نبود.

حموله اظهار داشت: در گذشته خطوط درون استانی شبکه پست، ۳۰ خط بود که با عنایت به افزایش ترافیک پستی به علت شیوع ویروس کرونا، حالا این خطوط شبکه پستی در خوزستان به ۵۵ خط درون استانی رسیده است.

وی با بیان اینکه نقش پست در دوران کرونا بسیار ویژه بوده است، اظهار داشت: در جایی که خیلی از دستگاه ها تعطیل بودند، امکان تعطیلی پست وجود نداشت و کار ما چند برابر شد. به علت رعایت پروتکل ها در مجموعه شبکه پستی خوزستان، خوشبختانه مورد خاصی از مبتلا شدن به کرونا در بین همکاران که منجر به فوت شده باشد، نداشتیم.

مدیرکل پست خوزستان ضمن اشاره به بحث خدمات پستی الکترونیک خاطرنشان کرد: یکی از نگاههای مهم ما، گسترش خدمات پستی الکترونیکی است و در سطح کشور هم این مسئله دارای اهمیت بسیار ویژه ای است. توسعه بازار الکترونیک، استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و... همچون مباحثی هستند که در پست خوزستان به دنبال آنها هستیم.

حموله ضمن اشاره به بحث خدمات پایه پستی اظهار داشت: خدمات سنتی پست که شامل پست نامه است، در سطح جهان و ایران حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشته است و مردم به سمت استفاده از دیگر خدمات پست همچون بسته و امانت رفته اند که البته این مسئله کار را برای پست دشوارتر می کند.

وی اضافه کرد: امروز حدود ۲۳۰ فروشگاه مجازی در سامانه "گیت وی" پست خوزستان فعالیت می نمایند و این مسئله سبب شده تا رشد ترافیک در بحث خدمات تجارت الکترونیک در دوران کرونا، هفت برابر شود.

مدیرکل پست خوزستان اظهار داشت: با عنایت به زیرساخت های فراهم شده، امکان افزایش و فعالیت هزاران فروشگاه در سامانه "گیت وی" پست وجود دارد و مسئله خاصی در این حوزه نیست.

حموله بیان نمود: در دوران کرونا میزان بسته ها و اماناتی که از جانب مردم به پست واگذار می شود، بیشتر از ۳ برابر افزایش پیدا کرده است. سال جاری بالغ بر ۱۸ میلیون مرسوله در چارچوب بسته و امانت وارد پست استان خوزستان شده است. همینطور روزانه حدود ۵۰ هزار مرسوله پستی به استان وارد و یا از استان خارج می شود.
زمان: 19:49:00
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 231
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: